“Kariyerimin bittiğini sanıyordum”

semaver

New member
Emilio Sakraya aşk, para ve başarı hakkında şarkı söylüyor. Çok çalışıyor çünkü oğlu için en iyi hayatı istiyor. Ve kendisini sağa karşı konumlandırıyor.

27 yaşındaki oyuncu, “Rheingold” dizisindeki Xatar rolüyle tanındı. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra şarkıcı olarak da başarının tadını çıkarıyor. Annesi Sırbistan, babası Fas'tan gelen Sakraya, t-online'a verdiği röportajda ırkçılıkla nasıl baş ettiğini anlatıyor. Ailesinden, erkekliğinden, parasından ve neden artık alkol içmediğinden bahsediyor.

t-online: Sayın Sakraya, “Kırmızı Trafik Işığı” şarkınızda arabanızı gören ve ona hayran olan küçük bir çocuktan bahsediyorsunuz. Bu çocuk kim?

Emilio Sakraya:
Bir gün kırmızı ışıkta duruyordum ve yol kenarında duran bir çocuk gördüm. Arabama baktı. Onun yanından geçerken şunu fark ettim: “Harika, eskiden o çocuk bendim.” Okulda çevremdeki herkesin parası vardı. Herkesin pahalı bir Canada Goose kışlık ceketi vardı. Ben hariç herkes. New Yorker'dan beni sıcak tutmayan bir kışlık ceketim vardı. Gelecekte böyle bir ceket satın alabilmeyi gerçekten çok isterdim. Bugün bu tür çocukluk hayallerimi gerçekleştirebiliyorum ama şunu anlıyorum: Beni mutlu eden şey bu değil.

Seni ne mutlu eder?

Eşim ve oğlum. Ve ona iyi bir gelecek verebilirim. Çocukken her şeyi istediğim gibi yapma, öğrenme ve seyahat etme fırsatım olmadı.

Emilio: aktör ve müzisyen.

Emilio: aktör ve müzisyen. (Kaynak: Denisse Ariana Perez)
Kişiye

1996 doğumlu Emilio Sakraya, Berlinli oyuncu ve şarkıcıdır. “Rheingold” ve “Savaşçı Rahibe” filmlerindeki rollerle tanındı. En son Netflix'te yayınlanan “60 Dakika” adlı aksiyon filminde başrolde yer aldı. İki yılda iki albüm çıkaran Emilio, neredeyse 50 milyon kez dinlenen “Ausmacht” şarkısıyla Almanya, Avusturya ve İsviçre'de altın madalya kazandı ve “Forbes 30 Under 30 European Entertainment” listesine girdi. Turneye çıkacağı yeni albümü “Blessings” 19 Nisan 2024'te yayınlanacak. Ayrıca 2024'te Tim Bendzko, Eko Fresh ve Joy Denalane ile birlikte “Sing my Song – the exchange konseri”nde de izlenecek. .

Sık sık hareket halindesiniz ve ailenizle çok fazla zaman geçiremiyorsunuz, değil mi?

Doğru, evde olamamak çoğu zaman eğlenceli olmuyor. Benim dışarıda çok fazla vakit geçirmeme katlanmak zorunda kalan kişi esas olarak eşim. Oğlumla neredeyse her gün telefonda konuşuyoruz. Zaman zaman kullanmasına izin verilen bir cep telefonu var. Zaten okuyup yazabiliyor; en azından benimle iletişim kurabilecek kadar.

Bu yorucu bir dengeleme eylemi gibi görünüyor. Bunu neden kabul ediyorsunuz?

Sevdiğim şeyi yapıyorum. Bunun için çok çalışmayı seviyorum. Ve aile ağacımda ailemin geçimini sağlayan ilk kişi olabilirim; kazandığımın büyük bir kısmı Fas'taki akrabalarıma gidiyor. Günde beş vakit dua ediyorum, başımı yere koyuyorum ve bana bu hayatı yaşattığı için Allah'a şükrediyorum.

Ayrıca karınıza bir Range Rover almanızla ilgili şarkı söylüyorsunuz. Karısına pahalı hediyeler veren adam hâlâ çağdaş mı?

Hediyeler benim sevgi dilimdir. Erkek ve sağlayıcının ben olduğumu kanıtlamak istemiyorum. Sıfır. Dünyayı King Kong olduğumu düşünerek dolaşmıyorum. Bu tür davranış kalıplarını “toksik erkeklik” terimi altında anlıyorum. Ama bence iyi niyetli olduğun şeyler yüzünden üzülmek son derece kadınsı bir davranış. Şarkı söylememe rağmen ona bir Range Rover almadım. Daha çok güçlü duyguları kelimelerle anlatmakla ilgilidir. Bazen insanları kırıyorum, bazen de insanlara dokunmayı başarıyorum.

Artık alkol içmiyorsun. Neden?

“Ausmacht” plağım çıktığında, etrafımdaki herkes içki içtiğinde otomatik olarak alkol içtiğimi fark ettim. Ama bu içmek için bir sebep olmamalı. Alkol çoğu zaman önemsizleştirilen bir uyuşturucudur. Sağlığınıza zararlıdır ve kontrolünüzü ve engellemelerinizi kaybetmenize neden olur. Bundan korkuyorum çünkü her saniye tamamen bilinçli olmak ve ne söyleyeceğime ve ne yapacağıma kendim karar vermek istiyorum. Aynı zamanda rol model olarak da hareket ediyorum. Erken kalkmak, egzersiz yapmak, sağlıklı yaşamak ve alkol kullanmamak, ailenizle vakit geçirmek ve duygularınızla uğraşmak harika.