Xabi So sarı kartı pek anlamıyor

Beykozlu

New member

Xabi Alonso ve Bayer Leverkusen bir kez daha son dakika anını yaşattı. Ancak koç Stuttgart karşısında dördüncü sarı kartını da gördü.

Aslında Xabi Alonso'nun Cumartesi akşamı mutlu olmak için her türlü nedeni vardı. Takımı bu sezon hala namağlup. Ayrıca Robert Andrich'in Stuttgart'a karşı duraklama süresindeki golü (VfB'nin öfkesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz) ve sonundaki 2-2'lik skor sayesinde. Ancak Bundesliga hafta sonunda Alonso için her şey yolunda gitmedi.

Stuttgart antrenörü Sebastian Hoeneß gibi kendisi de 70. dakikada sarı kartı gördü. Tartışmalı düello sırasında hakem Zwayer dışarı çıktı ve harekete geçti. Alman şampiyonlarının koçu için anlaşılmaz bir durum.

“Kabul etmek zorundayım”

Alsonso maçtan sonra şunları söyledi: “Sarı kartı pek anlamıyorum. Yedek kulübesinde çok tutkuluydu ama özel bir şey olmadı. Hakemle ve diğer yedek kulübesiyle tartışmalar oldu ama saygı çerçevesinde. Ama bunu yapmak zorundayım. Kabul et ve bir sonraki maçı tribünden izle.” Alonso, Eintracht Frankfurt maçında cezalı. Bu onun bu sezon dördüncü sarı kartıydı.

42 yaşındaki teknik adam, genç antrenörlük kariyerinde ilk kez cezalı olup olmayacağı sorulduğunda gülerek şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse hayır. Ben de San Sebastian ikinci takımında bir kez cezalıydım.” Alonso, aynı yılın sonbaharında Bayer'de forma giymeden önce Temmuz 2009'dan Haziran 2022'ye kadar İspanyol takımını çalıştırdı ve bu sezon takımla Almanya şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca Alonso ve takımı hâlâ DFB Kupası'nı kazanabilir ve hâlâ Avrupa Ligi şampiyonluğunu kazanma şansına sahip.