1. FC Nürnberg, 0:5 yenilgisinin ardından teknik direktör Markus Weinzierl’i kovdu

Beykozlu

New member

Markus Weinzierl artık 1. FC Nürnberg’in teknik direktörü değil. Heidenheim felaketinden sonra, Frankonyalılar eski umutla yollarını ayırdı. Halefi artık belirlendi.

Heidenheim fiyaskosunun ardından 1. FC Nürnberg, teknik direktör Markus Weinzierl ile yollarını ayırdı. Küme düşme tehdidi altındaki ikinci lig takımı bu kararını Pazartesi günü açıkladı. Geleneksel Frankonya kulübü, önceki gün 1. FC Heidenheim’da 5-0 kaybetmişti ve bariz açıkları ortaya çıkarmıştı.

Nürnberg halkı, Weinzierl’in yardımcısı Tobias Zellner’ı da serbest bıraktı. Edinilen bilgiye göre oyuncu değiştirme antrenmanına yardımcı antrenör Frank Steinmetz başkanlık ediyor.

Artık teknik direktörlük pozisyonunun nasıl devam edeceği de belli oldu. Kulübün düzenlediği basın toplantısında açıkladığı üzere, eski sportif direktör Dieter Hecking sezon sonuna kadar teknik direktörlük görevini üstlenecek. Önceki U23 teknik direktörü Christian Fiel onun yardımcı antrenörü olacak.

Yeni dizilişe laf atmak: “İki başarının bir destek getireceğini ummuştum. Takımın dün cesareti kırılmıştı. ‘Bunu devam ettirebilirdim’ ama bunun kimseye faydası olmazdı.”

Weinzierl (48), geçen Ekim ayında izinli olan Robert Klauss’un yerine geçti. Başlangıçta takımı defansif olarak stabilize edebildi, ancak aynı zamanda bir yükseliş başlatamadı. Weinzierl daha önce FC Augsburg, VfB Stuttgart ve FC Schalke 04 ile ilgilenmişti.

Küme düşmenin sadece iki puan önünde 16. sırada

Mevcut haliyle 1. FC Nürnberg, ligde kalma konusunda çok endişeli olmalı. Kriz ekibi 22 puanla 13. sırada ama 16. sıradaki küme düşme avantajı sadece iki puan. Gelecek Cumartesi, FCN bir kriz düellosunda Sandhausen’den masanın altını alacak.

Heidenheim’daki felaketten sonra sportif direktör Hecking, “Sandhausen’a karşı durumu düzeltmek için hafta içinde kendimizi hızla toparlamalıyız. Daha iyi sonuçlar elde etmek için birbirimize daha da yaklaşması gereken biziz,” dedi. “Taraftarların memnun olmadığı gerçeğini tartışmamıza gerek yok, onlara katılıyorum. Bunu onlara borçluyuz.”