Alexander Zverev acı içinde açılış maçını kazandı

Beykozlu

New member

Alexander Zverev, Hamburg'daki ev maçında ikna edici bir açılış zaferi kutladı. Yine de, Olimpiyatlara hazır olup olmadığı konusunda şüpheler devam ediyor.

Alexander Zverev, başındaki sarı bandı çıkardı ve oturma odasındaki sıcak alkışların tadını çıkardı. Olimpiyat şampiyonu, sakatlığından sonraki ilk zorlu sınavı geçti ve memleketi Hamburg'daki ATP turnuvasında merakla beklenen açılış maçını kolayca kazandı – ancak Olimpiyat Oyunları öncesinde soru işaretleri devam ediyor.

“Bugün her şeyden mutluyum. Oynayabildiğim ve hareket edebildiğim için,” dedi Zverev, Hollandalı Jesper de Jong'a karşı 6:2, 6:2'lik galibiyetteki kendine güvenen performansının ardından: “Şimdi yarının ne getireceğini göreceğiz.”

Yerel kahraman ve şampiyon unvanını savunan oyuncu Çarşamba günü acıdan kurtulmuş değildi. 76 dakikalık maçtan sonra bunu gizlemedi. Zverev, “Bu sabah ısınırken acı çekiyordum” diye bildirdi. Dizindeki sakatlık bir gecede geçmeyecek. 27 yaşındaki oyuncu, “Zaman alacak” dedi. Sıkı tenis programına rağmen neredeyse hiç sahip olmadığı bir zaman.

Paris'teki açılış töreninden dokuz gün önce, Yaz Oyunları'nın başlaması bir ipliğe bağlı. Çarşamba günü, Zverev ısınma sırasında oynayıp oynayamayacağını bilmiyordu. Memleketindeki tribünlerdeki adrenalin ve insanların desteği ona ihtiyaç duyduğu gücü verdi.

Zverev'in sağlık durumu hakkında daha fazla bilgi, dünya dördüncüsünün perşembe günü mücadele edebilmesi durumunda, Fransız Hugo Gaston ile son 16 turunda oynanacak maçta elde edilebilir.

Zverev, Wimbledon'ın “kutsal çimlerinde” Taylor Fritz'e karşı son 16 turunda elendi, bir önceki turda Britanyalı Cameron Norrie'yi yenerek elendi. Hamburg doğumlu oyuncu elendikten sonra kemik iliği ödemi ve dizinde kapsül zorlanması olduğunu söyledi, ancak Olimpiyatlardan elenme ihtimalini doğurabilecek daha da ciddi bir yaralanma doğrulanmadı.

“Başka bir turnuvada,” diye vurguladı Zverev, “oynamayı bile denemezdim. Hamburg benim için özel bir yer, evim.” Zverev, Olimpiyat Oyunları öncesinde burada, vücuduna daha fazla zarar vermeden yılın en önemli olayı için özgüven kazanmak istiyor. “Hamburg ile Paris arasında bir haftadan biraz fazla zaman var. Her iki turnuvada da başarılı olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım,” dedi Zverev.