Alexander Zverev rakiplerine öfkeleniyor

Beykozlu

New member

Alexander Zverev, Daniil Medvedev’e karşı iflas etmesinden sonra net sözler buldu. Hamburger için Rusların zaferinin tenisle hiçbir ilgisi yoktu.

Monte Carlo’daki ATP turnuvasında eleme turunun ardından tenis olimpiyat şampiyonu Alexander Zverev, Rus rakibi Daniil Medvedev’i “dünyanın en adaletsiz oyuncularından biri” olarak nitelendirdi. Sky yayıncısına konuşan Zverev, 6: 3, 5: 7, 6: 7 (7: 9) mağlubiyetinin ardından “Adalet ve sportmenliği çok ama çok ciddiye alıyorum. Ne yazık ki onda bunlardan hiçbiri yok,” dedi. üç saatten fazla.

Perşembe akşamı kız arkadaşı Sophia Thomalla’nın önünde Zverev maçı kazanmak için iki servis attı: ikinci ve üçüncü sette 5: 4. Ancak Medvedev, belirleyici tie-break’te iki maç puanını savuşturdu ve çeyrek finale yükseldi. 25 yaşındaki Hamburglu oyuncu açısından da kısmen haksız yollarla: İkinci sette Zverev skor 5:4 olunca, Rus oyuncu yedek kulübesine giderken file direğini kaldırdı ve taktı. saha, bunun için uyarılmadı.

Her ikisinin de ‘inanılmaz rekabeti’ var

Zverev bu sahneyle ilgili olarak da “Gerideyken her şeyi yapmaya çalışıyor. Bir sporcu olarak bundan son derece hayal kırıklığına uğradım” dedi. Üçüncü sette Zverev için 4: 3’te Rus tuvalet molası verdi, “Artık kalmadığı yerde. Daha iyi oynamaya başladığımı hissettiği ve daha iyi oynamaya çalıştığı binlerce durum var. ABD Açık’ın eski galibi Medvedev’i dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak tanımlayan Zverev, “O dünyanın en iyi tenisçilerinden biri ama tenisle kazanmıyor. .”

Aynı zamanda özeleştiri yaptı. “Elbette bunun dikkatimi dağıtmasına izin vermemem gerektiğini söyleyebilirsin. Bu da tamamen benim hatam, bugün gerçekten kötüydüm. Ama yine de sporda adaletin her zaman bunun bir parçası olması gerektiğini düşünüyorum.”

Her ikisinin de “inanılmaz bir rekabeti” olacaktı – eski dünya bir numaralıları Roger Federer ve Rafael Nadal’a benzer. “Ancak Roger ve Rafa’nın bu kadar popüler olmasının ve rekabetin tüm dünyada takdir görmesinin nedenlerinden biri de birbirlerine karşı her zaman adil olmalarıydı. Ne yazık ki onun hakkında bunu söyleyemezsiniz ve bu benim için gerçek bir utanç. sporcu.” , Zverev 14. karşılaştırmadaki sekizinci yenilginin ardından söyledi.

Uzun süre sakatlık geçiren Zverev, kumda yaptığı ilk gerçek dayanıklılık testinden de olumlu şeyler çıkardı: “Harika bir maçtı. Ama tabii ki tekrar böyle maçlar kazanmaya başlamak istiyorum.”