André Onana milli takımdan istifa etti

Beykozlu

New member

André Onana için Dünya Kupası muhtemelen planlanandan farklı geçti. Askıya alınmasının ardından artık milli takımda forma giyiyor ve sonunu açıklıyor.

İtalyan 1. lig kulübü Inter’in kalecisi, kaleci André Onana Kamerun milli takımından henüz 26 yaşında istifa etti. “Ne kadar güzel olursa olsun her hikayenin bir sonu vardır. Kamerun’un seçimiyle ilgili hikayem artık sona erdi” dedi. Milano Twitter’da.

Oyuncular gelir ve gider, ancak ülke her zaman bireylerden daha büyüktür. Artık milli takımı bir taraftar olarak destekleyecek. Onana, “Büyük hayalimi gerçekleştirdiğimi gururla söyleyebilirim” diye devam etti.

Adım tamamen şaşırtıcı değil çünkü Katar’daki Dünya Kupası’nda milli teknik direktör Rigobert Song ve Onana arasında bir anlaşmazlık vardı. Song, Sırbistan’a karşı 3-3’lük galibiyetten önceki gece, ilk tercih ettiği kalecisini belirsiz disiplin nedenlerinden dolayı takımdan çıkarmıştı.

Onana’yı hedef alan bandaj

Song maçtan sonra “André çekilmek istedi,” dedi: “Burada hepimizin takım ruhu, disiplin ve saygı göstermesi önemlidir.” Basında çıkan haberlere göre dernek başkanı Samuel Eto’o, Onana ile Song arasında yeniden arabuluculuk yapmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Bunun ardından dernek teknik direktörün arkasında durdu.

Onana, Dünya Kupası takımından atıldıktan sonra yaptığı açıklamada, isim vermeden veya isim vermeden karşı taraf hakkında iddialarda bulundu. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bir futbolcunun sıklıkla karşılaştığı bir duruma çözüm bulmak için her türlü çabayı gösterdim ve tüm enerjimi harcadım ama karşı tarafta irade yoktu” diye yazdı.

Ancak, “Takımımız ve ülkemiz için başarı aramak için almak zorunda olanların kararlarına her zaman saygı duyuyorum ve onları destekliyorum” dedi.