Aytekin, Gräfe’yi yanlış kararlar için eleştiriyor: “O zaman ben karşıyım”

Beykozlu

New member

Bayern ile Leverkusen arasındaki maçta VAR iki kez yanlış bir kararı düzeltmek zorunda kaldı. Bu nedenle eski hakem arkadaşlar arasında tartışma çıktı.

Hakem Deniz Aytekin, eski hakem Manuel Gräfe’nin eski meslektaşı Tobias Stieler’e yönelik eleştirilerine anlayışsızlıkla tepki gösterdi.

“Elbette herkes bir şeyler söyleyebilir. Soru şu ki, amaç nedir? Çözüm odaklı bir katkıysa o zaman ben her zaman açığım. Sadece bölmekse karşıyım.” Aytekin, DFB’de düzenlediği basın toplantısında.

“Hiç kimsenin – ne aktif hakemler, ne hakem yönetimi, ne de sorumlular – tavsiyeye veya başka bir şeye karşı dirençli olduğunu düşünmüyorum. Çok iletişim halindeyiz ve açığız ve bilgimiz ve inancımız dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” dedi Aytekin. “Ama her zaman aynı jargonda tekrar tekrar ortaya çıkan kapsamlı eleştiriler – kısaca söylemek gerekirse: beni yoruyorlar.”

Gräfe “yanlış gelişmeyi” eleştiriyor

Gräfe, Bayer Leverkusen’in FC Bayern Münih maçında aldığı düzeltilmiş penaltı kararları sonrası Stieler’ı eleştirmiş ve DFB’ye saldırmıştı. Oyunun hashtag’i (#B04FCB) ile Graefe, personel açısından “son on yılda bir yanlış gelişme” olduğunu kınadı. Graefe, “bu tür” hakemlerin “Uefa’nın en yüksek grubuna kadar” DFB tarafından desteklendiği gerçeğiyle açıkça ortaya çıkıyor, ancak performans bunu asla haklı çıkarmadı, “diye tweetledi Graefe. 49 yaşındaki Gräfe, DFB’yi kendi Bundesliga kariyerinin sona ermesinden sonra yaş ayrımcılığı yapmakla suçluyor ve bu nedenle derneği dava ediyor.

44 yaşındaki Aytekin, “Harika eski hakemlerimiz var. Aralarında gerçekten inanılmaz derecede iyi bir hakem olan Manuel Graefe’yi de sayıyorum. Bu nedenle her mantıklı girdi faydalıdır, ancak genel olarak eleştirmek zordur” dedi.