“Bağcıklar takılmaz” – Nagelsmann, Gnabry hakkında konuşuyor

Beykozlu

New member
Serge Gnabry, Paris’e yaptığı moda gezisinden sonra ciddi eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Şimdi koçu yorum yaptı.

Bayern teknik direktörü Julian Nagelsmann, Serge Gnabry’nin çok konuşulan moda gezisinin ardından milli oyuncuyla “dramatik” bir görüşme gerçekleştirmedi.

Bayern teknik direktörü Julian Nagelsmann (sağda), Serge Gnabry'ye tekrar güvenebilir.
Bayern teknik direktörü Julian Nagelsmann (sağda), Serge Gnabry'ye tekrar güvenebilir.

Bayern ikilisi: teknik direktör Julian Nagelsmann (sağda) ve kanat oyuncusu Serge Gnabry. (Kaynak: Peter Kneffel/dpa./dpa)

Gnabry, geçen hafta sonu Paris Moda Haftası’na yaptığı bir geziyle rekor şampiyonlarında heyecan yarattı. Sportif direktör Hasan Salihamidzic, 1. FC Köln ile 1-1 berabere kaldığı hafta boyunca gösterdiği kötü performansın ardından Gnabry’nin davranışını açıkça eleştirmişti. Nagelsmann, 27 yaşındaki oyuncuyu Cumartesi günü ilk 11’e koymadı. Nagelsmann, “Genel olarak, herkesin Bayern Münih’in ne hakkında olduğunu anladığını düşünüyorum” dedi.

Kahn’ın duyurusu

CEO Oliver Kahn, kulübün sert çizgisini savundu. Eski profesyonel, “Zamanlamayı da biraz görmelisiniz, şu anda Alman futbolunun en zor anlarından birini yaşıyoruz” dedi. Dünya Kupası’ndaki “feci” sonucun ardından kulüp, oyunculara “gerekli” tatili verdi. “Artık sadece performans bekliyoruz, bu performansı da talep ediyoruz.” Salihamidzic, Gnabry ile yaptığı bir röportajda da bunu açıkça ortaya koydu. Kahn, “Bence anladı,” dedi.

53 yaşındaki profesyonel olarak “üzgün bir çocuk olmadığını” söyledi, ancak farklı tepki verdi. Kahn, “Zamanın uygun olmadığını biliyorsam, o zaman bir oyuncu olarak sahaya çıkmalıyım, o zaman üç gol atıyorum ve sahadaki en iyi adam benim, cevabım bu” dedi.