Başkan Herbert Hainer, Oliver Kahn’a barış teklifinde bulundu

Beykozlu

New member

Oliver Kahn’ın FC Bayern’den ayrılışı bundan daha gürültülü olamazdı. Şimdi kulüp başkanı Hainer, eski yönetim kurulu patronuna doğru nispeten beklenmedik bir adım attı.

Herber Hainer ve Oliver Kahn’ın son haftalarda çok gergin bir ilişkisi var.

Eski meslektaşı Hasan Salihamidžić’e kıyasla sezon finali için statta bile yer almayan Kahn, görevden alınma şeklini doğrudan ve çiçek aracılığıyla eleştirdi.

Hainer tepki gösterdi ve ayrılıkla ilgili konuşmanın “maalesef pek iyi gitmediğini” açıkladı. Başkan, “Çok duygusaldı ve günün sonunda, sonlandırmayı dostane bir şekilde yönetebileceğimiz konusunda Oliver Kahn ile anlaşamadık” dedi.

Kahns, Hainer ile aynı fikirde değil

Kahn ise bu hesaba hiç katılmadı ve tweet attı: “İşten çıkarılma haberini aldığımda çıldırdığım iddiası kesinlikle doğru değil.” “Sakin ve gerçekçi bir konuşma” hakkında yazdı. O zamandan beri masa örtüsü iki taraf arasında kesilmiş gibiydi – şimdiye kadar.

Çünkü Pazar sabahı Hainer, Kahn’a doğru net bir adım attı. “Geçen hafta Oliver Kahn ile telefonda konuştum. FC Bayern Münih her zaman ulaşmaya hazır. Ayrıca ilişkinin normale döneceğinden ve Oliver’ın FC Bayern ailesine geri döneceğinden nispeten eminim” dedi. yaşındaki Bild TV’de.

Tapalović için şaşırtıcı geri dönüş?

Hainer, programla ilgili bir başka şaşırtıcı açıklamayla da dikkatleri üzerine çekti: Eski Adidas patronu, eski kaleci antrenörü Toni Tapalović’in olası bir dönüşünden bahsetti.

“Toni Tapalović’ten bir süre önce ayrıldık, ama o her zaman yanımızda, Toni Tapalović ile konuşuyoruz. Hepimiz onun ve Manuel Neuer’in uzun süre çok, çok iyi ve çok başarılı bir şekilde birlikte çalıştığını biliyoruz. Ama yapabilirim” Bugün bir su seviyesi raporu vermeyin.”

yeni memnuniyetsizlik

Tapalović şaşırtıcı bir şekilde 23 Ocak 2023’te serbest bırakıldı. Görevde eski teknik direktör Julian Nagelsmann ve eski spor direktörü Salihamidžić vardı.

Tapalović ile uzun süredir arkadaş olan kaleci Manual Neuer, arkadaşının istifasından hiç memnun olmadı. Karar, kulüp çevresinde de büyük huzursuzluklara neden oldu.

Nagelsmann, Salihamidžić ve Kahn’ın ayrılmasının ardından başarılı kaleci antrenörünün geri dönebileceği konuşulmaya başlandı. Hainer’e göre, Tapalović ile olan sözleşmesi devam edecek ve bu nedenle “karmaşık olmayan bir şekilde” profesyonellere yeniden katılabilir.