Benedikt Doll yıl sonunda podyumu kaçırdı

Beykozlu

New member

Annecy’deki toplu start, yılın son Dünya Kupası yarışıydı. Benedikt Doll podyumu kaçırdı ama ilk 10’a girmeyi başardı. Norveçliler yine yenilmezdi.

Alman biatletçiler, yılın son Dünya Kupası yarışında bir başarı duygusunu daha kaçırdılar. Fransa, Annecy-Le Grand Bornand’da 15 km’nin üzerinde kışın ilk toplu başlangıcında Benedikt Doll, en iyi DSV sporcusu olarak yedinci oldu. En azından takım arkadaşlarının hepsi ilk 20’ye girdi.

Norveçliler bir kez daha mevcut istisnai durumlarının altını çizdi. Önceki gün olduğu gibi üçlü bir galibiyet elde edildi: İki şut hatasına rağmen sürpriz adam Johannes Dale, Sturla Holm Lägreid (2/+0,3 saniye) ve dominant Johannes Thingnes Bö (3/+10,6) önünde galip geldi.

“Biraz gol kaçırdım”

Üç gün önce Doll, bu kış sprintte Alman erkekleri için üçüncü bireysel podyuma ulaşmıştı. Pazar günü son hedefi kaçırdı ve toplam iki şut hatasıyla (+25,8) daha iyi bir yerleşimi kaçırdı. Doll bir ARD röportajında ”Her şeyi saklamaya ve tatmin olabileceğim bir çekim yapmaya çalıştım,” dedi: “Son atışta taşaklarımı biraz ıskaladım.”

Roman Rees (3/+1:13.1) 16., Justus Strelow (2/+1:22.4) 18., David Zobel 19. (2/+1:31.7) oldu. Johannes Kühn ve Philipp Horn toplu start için kalifiye olmayı kaçırdılar.

Slovenya’nın Pokljuka kentindeki biatletler, neredeyse üç haftalık yenilenmenin ardından devam ediyor: Bayanlar sprintten bir gün sonra, erkekler dördüncü Dünya Kupası istasyonu 6 Ocak’ta başlıyor.