Binance’den Forbes’a 200 milyon dolarlık yatırım

Bendeniz

New member
Binance’den Forbes’a 200 milyon dolarlık yatırım Binance Holdings Ltd., Forbes’a 200 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yapacağını deklare etti.

Yapılan duyuruda, Binance’in Başiletişim Sorumlusu Patrick Hillmann ve Teşebbüs Sermayesi Bölümü-Binance Labs’in Lideri Bill Chin’in yatırım sürecinin tamamlanmasının akabinde Forbes idare heyetine katılacağı bildirildi.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, bahis hakkında yaptığı yorumda, “Web3 ve blockchain teknolojilerinin gelişmesi ve kripto piyasasının zenginleşmesiyle, medyanın yaygın tüketici anlayışı oluşturmada kıymetli bir öge olduğunu biliyoruz. Bu yatırım, Forbes’un bir ‘yatırım fikri platformu” haline gelmesine yardımcı olacak.” dedi.

Forbes CEO’su Mike Federle yaptığı açıklamada, Forbes’un “gelişmekte olan dijital varlıklar dünyasıyla ilgilenen beşerler için aslına bakarsan bir kaynak” olduğunu belirtti. Federle ayrıyeten, Binance’in Forbes’a yaptığı yatırımla artık dünyanın önde gelen kripto Borsasının tecrübesine ve kaynaklarına sahip olacaklarını söylemiş oldu.

Forbes, geçen yıl açık çek şirketi Magnum Opus Acquisition Ltd ile birleşme yoluyla halka açılmayı kabul etmişti. Şirketin New York Menkul Değerler Borsası altında süreç görmesiyle bir arada, işletme birleşmesinin 2022’nin birinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.