Bob Marley’in torunu 31 yaşında öldü

semaver

New member

Bob Marley’nin müziği reggae ve ailesini şekillendirdi. Torunu reggae müzisyeni Jo Mersa Marley 31 yaşında vefat etti.

Bob Marley’in torunu ve reggae müzisyeni Joseph “Jo Mersa” Marley öldü. Bir akraba bunu “Rolling Stone” müzik portalında doğruladı. 31 yaşındaydı.

Gazeteci Abka Fitz-Henley Twitter’da yaptığı açıklamada, Marley’nin ABD’de bir araçta cansız halde bulunduğunu söyledi. Ölüm nedeni hala belirsiz.

Marley, Jamaika’da doğdu ve 11 yaşında Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida’ya taşındı. Çocukken müzikle çevriliydi, babası Stephen Marley ve Ziggy Marley ve Melody Makers grubuyla birlikte sahne aldı. 2010 yılında ilk şarkısı “Kızım”ı çıkardı. Dört yıl sonra Marley ilk solo EP’si “Comfortable”ı çıkardı.

Ünlü ailesine rağmen, Marley gerçekten kendi yoluna gitmek istedi: 2014 yılında “Rolling Stone” ile yaptığı röportajda “Ben yeni nesil Marley’lere aitim ama aynı zamanda hala denemeler yapıyorum” dedi. Planım, köklerimle yeni bir şeyler yapmak için birlikte çalışmak.” Müzisyen, geride karısı ve bir kızı bırakır.