“Böyle bir yılı bir daha yaşamayın”

Beykozlu

New member
FC Bayern Münih, Almanya’nın en başarılı kulübüdür. Haber şeridimizde rekor şampiyonlarla ilgili tüm önemli haberleri bulacaksınız.

Bir bakışta en önemli şeyler

Perşembe 15 Haziran 2023

Gravenberch: “Bir daha böyle bir yıl yaşamak istemiyorum”

Orta saha oyuncusu Ryan Gravenberch, Bayern’deki ilk sezonunun ardından hayal kırıklığı yaratan bir sonuca vardı. Hollanda gazetesi De Telegraaf’a konuşan 21 yaşındaki futbolcu, “Bir daha böyle bir yıl yaşamak istemiyorum. Sadece daha fazla oynamak istiyorum, tercihen Bayern Münih’te.”

Özellikle eski koç Julian Nagelsmann altında, Gravenberch genellikle zor zamanlar geçirdi ve beklenen dağıtım sürelerini alamadı. Hollandalı oyuncu, “Çok iyi bir hazırlık yaptım ve bunu hak ettiğimi düşündüm” dedi. Ama sonra “Thomas Tuchel altında daha çok oynadı. Bu bana iyi bir his verdi.” Diğer şeylerin yanı sıra Gravenberch, Köln’deki son maç gününde ilk 11’deydi.

Sezondan önce Ajax Amsterdam’dan Münih’e taşınan Gravenberch, kendisine Bayern’de ek oynama süresi verilmemesi halinde, bir hamleyi de göz ardı etmeyecekti. Her halükarda “yüzde 100 oynadığım” bir kulüpte olmak istiyor.

Hernández’in yerine iki yeni aday

Pau Torres: İspanyol milli oyuncunun FC Villarreal ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.
Pau Torres: İspanyol milli oyuncunun FC Villarreal ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Pau Torres: İspanyol milli oyuncunun FC Villarreal ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. (Kaynak: IMAGO)

Bayern yeteneği görünüşe göre profesyonel bir sözleşme aldı

“Kicker” tarafından bildirildiği üzere, FC Bayern’in U19 takımından Tarek Buchmann, bu hafta profesyonellerle bir sözleşme alacak. Buna göre 18 yaşındaki defans oyuncusu Thomas Tuchel’in takımında üç yıllık çalışma belgesi almalı. Son zamanlarda, A-Youth’un kaptanıydı ve merkezi savunmaya ek olarak altılı olarak da kullanılabilir.

Tarek Buchmann: Genç oyuncu muhtemelen profesyonel bir sözleşme imzalamalı.
Tarek Buchmann: Genç oyuncu muhtemelen profesyonel bir sözleşme imzalamalı.

Tarek Buchmann: Genç oyuncu muhtemelen profesyonel bir sözleşme imzalamalı. (Kaynak: IMAGO/Frank Hoermann / SVEN SIMON)

Buchmann, 2019’da Augsburg genç takımından Almanya rekor şampiyonlarına geldi. Profesyoneller arasında kendini gösterebilseydi, Jamal Musiala’nın izinden giderdi.

Bayern yıldızının geleceği belirsiz

FC Bayern orta sahada önemli bir ayağını mı kaybediyor? 2022/23 sezonunun son lig maçında Leon Goretzka sadece 14 dakika sahada kaldı. Kısa bir süre sonra Goretzka’nın yaz aylarında Bayern’den ayrılabileceğine dair söylentiler çıktı. Sözleşmesi 2026’ya kadar devam ediyor. “Bild”e göre, Dortmund’a taşınacağı konusunda şimdiden spekülasyonlar yapılmıştı.

Şimdi gazete, milli oyuncunun şu anda Münih’e veda etmeyi düşünmediğini bildirdi. Önümüzdeki sezon öncesi haftalar ve Bayern teknik direktörü Thomas Tuchel ile yapılan görüşmelerin yine de bir rol oynayabileceği söyleniyor.

Bayern’in rüya oyuncusu hakkında karar verildi

Declan Rice muhtemelen yaz aylarında Münih’e taşınmayacak. “Bild”in bildirdiği üzere, FC Bayern’in “Spor Komitesi”nin Salı günü defansif orta saha oyuncusunu imzalamamaya karar verdiği söyleniyor.

İngiliz medyası “Guardian”a göre, Rice Premier Lig’de değişmeye karar verirdi ve Arsenal’e gidiyor. İngilizler ona ikramiye ödemeleri dahil 120 milyon avroya kadar teklif ediyor. Bu nedenle, dışlama başlangıçta bir teklifte bulunmamaya karar verdi.

Declan Rice: İngiliz, Bayern'in istek listesinde.
Declan Rice: İngiliz, Bayern'in istek listesinde.

Declan Rice: İngiliz, Bayern’in istek listesinde. (Kaynak: IMAGO/Sebastian Frej/MB Media)