Boris Becker kariyeri boyunca hap bağımlılığını itiraf ediyor: “Ne kadar sisli”

Beykozlu

New member

Boris Becker olaylı bir kariyere sahip. Şimdi kariyerinin başında uyku hapı aldığını itiraf ediyor ve nedenini de açıklıyor.

Boris Becker sadece birkaç haftalığına serbest kaldı. Geçen yılın sonlarında iflas suçlamasıyla yedi buçuk ay hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı.

Almanya’nın en başarılı tenisçisi hakkında yeni bir belgesel yakında yayınlanacak. Nisan ayından itibaren “Boom! Boom! The World vs. Boris Becker” Apple TV+’ta gösterilecek. İçinde, altı kez Grand Slam şampiyonu, diğer şeylerin yanı sıra, Wimbledon’daki ilk iki zaferinden (1985 ve 1986) sonra, halkın beklentilerinin baskısı altında çökmekle tehdit ettiği kariyerinin ilk aşamasından bahsediyor. .

“Baskıya daha fazla dayanamadık”

Şu anda 55 yaşında olan oyuncu şunları söylüyor: “1987’de, sürekli teslim olma ve kazanma baskısıyla artık baş edemiyordum.”

Bir Alman takım doktoru, daha iyi kapanabilmesi ve gece boyunca uyuyabilmesi için hafif uyku hapları almasını tavsiye etti.

Ancak girişim başarısız oldu ve işleri daha da kötüleştirdi, Becker’in de kabul ettiği gibi: “Güçlü ve bağımlılık yapıcıydılar. Beş veya altı saat sonra dinç uyanmıyorsunuz. Bulanıksınız.”

“İnsanlarla konuştum, dışarı çıktım, içtim”

Sonuç: “Bir noktada haplar olmadan uyuyamadım. Haplar olmadan geceleri ayaktaydım. İnsanlarla konuştum, dışarı çıktım, içtim. Profesyonel bir sporcunun hayatını yaşamadım.”

İsveçli Stefan Edberg’e karşı oynanan 1990 Wimbledon finali, bağımlılıktan kurtulmak için harika bir andı. Son hapını final sabahı saat beşte aldı ve maçın başlamasından sadece iki buçuk saat önce “tamamen sersemlemiş” uyandı.

İlk iki seti kaybetti, ancak üçüncü ve dördüncü turları kazandı. Sadece beşinci maçı kaybetmek için. Daha sonra, diyor Becker, “‘Seni aptal aptal, ona vurabilirdin'” diye düşündü. Ne de olsa, acı iflasla bir karar verdi: “Finalden hemen sonra uyku haplarını pencereden attım.”