CHP ile Düzgün Parti içinde Kılıçdaroğlu kazanamaz arbedesi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
CHP ile Düzgün Parti içinde Kılıçdaroğlu kazanamaz arbedesi
2023’te yapılacak seçimlere az bir vakit kala muhalefette Cumhurbaşkanı adaylığı bilmecesi sürüyor.

Hal bu biçimde olunca bilhassa CHP ve Düzgün Parti’den bahse ait farklı sesler yükseliyor.

Son olarak Yeterli Partili Yavuz Ağıralioğlu TV100 ekranlarında katıldığı programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kaygıları olduğunu belirtti.

“Kılıçdaroğlu’na yönelik seçmenin isteksizliğini gözardı etmesek mi diyorum”

Ağıralioğlu, “Tayyip Bey’in en epeyce görmek istediği aday, konuşmalarına bakınca… yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu’nu karşısında görmek istiyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum, telaşlı davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini gözardı etmesek mi diyorum.” tabirlerini kullandı.

Ağıralioğlu, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz tasası duyuyoruz. Klasik sağ seçmen, mescitte bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz” dedi.

“Kraldan fazlaca kralcılık”

İyi Partili Ağıralioğlu’nun kelamları daha sonrası ittifakta ipler uygunca gerildi.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay da, dün akşam TV100 canlı yayınında Yavuz Ağıralioğlu’nun kelamlarına yanıt verdi.

Topu Akşener’e attı: Kulağını konutun reisi çeker

“Kraldan epey kralcılık” diyen Engin Altay, şu sözleri kullandı:

“Her meskenin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse meskenin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu bu biçimde olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim görüntü beğenilen bir görüntü değil.”

Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu’nun adaylığından kaygı duyuyoruz