Dart profesyoneli Joe Cullen için Premier Lig elendi

Beykozlu

New member

Geçen yıl Joe Cullen, Premier Lig’in dart finalindeydi. Şimdi bir daha aday gösterilmedi ve kendinden geçmiş durumda.

Bunu beklemiyordu: Geçen yılın finalisti Joe Cullen, Dart Premier Ligi için ilk sekiz oyuncunun aday gösterilmesine öfkeyle tepki gösterdi ve dünya derneği PDC’yi suçladı.

Cullen Pazartesi gecesi Twitter’da “Premier Lig’den ayrılmam beni şok etti! Dürüst olmam gerekirse, bunun hiç de hak edildiğini düşünmüyorum. Aslında cesaret kırıcı bir durum,” diye yazdı Cullen. 33 yaşındaki İngiliz, bir önceki sezon finale yükselmişti ve daha yeni Berlin’de Hollandalı Michael van Gerwen’e karşı 10:11’lik skorla kaybetmişti.

Humphries de hayal kırıklığına uğradı

Cullen, “Şampiyonluktan bir milimetre uzaktayken bir şansı daha hak ettiğimi düşünüyorum – zor bir gündü,” dedi. Dört numaralı seribaşı Gerwyn Price (Galler), Michael Smith (İngiltere), Michael van Gerwen (Hollanda) ve Peter Wright’a (İskoçya) ek olarak, iki İngiliz Nathan Aspinall ve Chris Dobey ile Belçikalı Dimitri van den Bergh ve Galli Jonny Clayton atandı.

Dünya sıralamasında beşinci olan Luke Humphries de bu Perşembe günü Belfast’ta başlayan turnuvada elendiği için pişman oldu. İngiliz, “İnanılmaz derecede hayal kırıklığına uğradığımı inkar edemem,” diye yazdı. Almanya Dünya Kupası yarı finalisti Gabriel Clemens de aday gösterilmedi. Ancak Clemens, aday gösterilmeden önce diğer oyuncuların bir başlangıç yerini ondan daha fazla hak ettiğine dair güvence vermişti.