Dart yıldızı Diogo Portela tatsız bir şaka yapar ve tüm sponsorlarını kaybeder

Beykozlu

New member

Sosyal medyadaki uygunsuz bir şakanın pek çok sonucu olabilir: Brezilyalı dart oyuncusu Diogo Portela da aynı şekilde hissetti.

Dart yıldızı Diogo Portela aslında hayranlarını güldürmek istedi. Ancak 34 yaşındaki Brezilyalı’nın Twitter hesabında paylaştığı bir şaka tam tersi bir etki yarattı ve şimdi Portela’ya pahalıya mal oluyor.

Portela geçen Cumartesi kanalında “Üzgün insanları ne zıplatır? Köprü” (Almanca: Üzgün insanları ne zıplatır? Köprü) diye yazmıştı. Görünüşe göre Bridge kart oyununda eğlenceli bulduğu bir kelime oyunu.

Ancak takipçilerinin çoğu bu şakayı oldukça yanlış buldu. Olumsuz tepkiler yağdı. Portela, tweet’i silerek ve özür dileyen bir açıklama yayınlayarak hemen yanıt verdi.

Portela, “Bu şaka tüm sponsorlarımı kaybetmeme neden oldu. Kararını anlıyorum ama bunu yayınladığımda kimseyi incitmek istemedim” dedi. “Şakamla birini kırdıysam özür dilerim, niyetim bu değildi.”

Her gün şakalar yapan ve tweet atmaya devam etmeyi planlayan Portela, Pazartesi günü olay hakkında tekrar konuştu. Mart ayındaki “Modus Ligi” turnuvasından kazandığı para ödülünün yarısını bir akıl sağlığı kuruluşuna bağışlamak istediğini yazdı. “Hangisini seçmeliyim?” Şu anda 7.000’den fazla takipçisine sordu. Portela sponsorlarını kaybetmesine rağmen, büyük bir bok fırtınasından kurtuldu.