DSV-Adler Karl Geiger az farkla podyumu kaçırdı

Beykozlu

New member
Four Hills Turnuvasının açılış etkinliğinde, Alman kayakla atlama sporcuları podyum bitişini az önce kaçırdılar. Favoriler kazanmaya karar verdi.

Kayakla atlamacı Karl Geiger, Four Hills Turnuvasının başlangıcında podyumu az farkla kaçırdı, ancak dördüncü sırada güçlü bir gelişme gösterdi. Norveçli Halvor Egner Granerud net bir şekilde kazandığında, Oberstdorf’tan yerel kahraman podyumdan bir metreden az uzaktaydı. Andreas Wellinger, iyi Alman sonucunu altıncı sırada tamamladı.

Takımı Dünya Kupası kışına oldukça ılımlı başlayan ZDF’de milli teknik direktör Stefan Horngacher, “Tur için harika bir başlangıçtı, çok memnunum,” dedi: “Tekrar yaklaştık. Ön tarafta yer alıyorlar.”

Granerud tepe rekorunun hemen altında

İki Polonyalı, Piotr Zyla ve Dawid Kubacki, Granerud’un oldukça gerisinde ikinci ve üçüncü oldular. Granerud, 142,5 m ile ilk turda vatandaşı Sigurd Pettersen’in 19 yıllık tepe rekorunun sadece bir metre altındaydı.

İlk turdan sonra Wellinger’ın arkasında beşinci olan Geiger, “Bu çılgınlık. Granerud sadece farklı bir seviyeye atlıyor” dedi. “Sonra gerçekten iyi bir sıçrama başardım, burada elimden gelenin en iyisini yaptım. Memnun oldum.”

Halvor Egner Granerud: Hayatının en iyi halinde.
Halvor Egner Granerud: Hayatının en iyi halinde.

Halvor Egner Granerud: Hayatının en iyi halinde. (Kaynak: IMAGO/GEPA resimleri/ Thomas Bachun)

Oberstdorf’tan genç Philipp Raimund, kariyerinin en iyi Dünya Kupası sonucunu 14. sırada elde etti. 22 yaşındaki oyuncu, “Kendimi çok iyi hissediyorum, geldim. Bize yeni bir soluk getireceğimi düşünüyorum” dedi. Eski tur üçüncüsü Stephan Leyhe (Willingen) ise 20. sıraya yerleşmek zorunda kalırken, Constantin Schmid (Oberaudorf) 29. sırada yer aldı.

Markus Eisenbichler (Siegsdorf) başka bir aksilik yaşadı. Altı kez dünya şampiyonu, Türkiye’den Fatih Arda İpicoğlu ile eleme düellosunu kaybetti ve 33. sırada ikinci turu kaçırdı. Pius Paschke (Kiefersfelden) de 41. sırada beklentilerin altında kaldı.

Eisenbichler artık turdan erken ayrılmayı bile düşünüyor. 31 yaşındaki oyuncu, “Anayasa önde ya da arkada değil. Bana işkence etmeye devam etmenin mantıklı olup olmadığı konusunda koçlarla konuşmam gerekecek. Bu hiç hoş değil,” dedi.