Dünya Kupası yıldızı elini kırdı ve düştü

Beykozlu

New member

İsveç, Hentbol Dünya Şampiyonası’nda dört yarı finalistten biridir. Ancak ev sahibinin şampiyonluk umutları ağır bir darbe aldı.

İsveç’in şampiyonluk hayalleri için ağır bir aksilik: İskandinav hentbol oyuncuları, turnuvanın geri kalanında düşünürleri ve pilotları Jim Gottfridsson’dan ayrı kalmak zorunda. Avrupa şampiyonu ve SG Flensburg-Handewitt’in oyun kurucusu, çeyrek finalde Mısır’a karşı (26:22) sol elini kırdı ve aylarca forma giyemeyecek. Tele2 futbol arenasında Almanya’yı fetheden Fransa’ya karşı Dünya Kupası yarı finalleri Cuma günü onsuz oynanacak.

Ameliyat “kaçınılmaz”

Gottfridsson, “Bu çok sinir bozucu çünkü hem benim hem de takımın şimdiye kadar çok iyi bir turnuva oynadığı hissine kapıldım,” dedi. “Evimde bir Dünya Kupası finali oynamayı hayal ettim.” 30 yaşındaki Perşembe gecesi Instagram’da “üzgün, üzgün ve hayal kırıklığına uğradığını” yazdı.

Gottfridsson Perşembe günü bir medya etkinliğinde bir operasyonun kaçınılmaz olduğunu bildirdi. İsveç ekibinde kalacak olan yönetmen, “Dün gece çok üzüldüm ve birkaç gözyaşı döktüm, bir buçuk saat uyudum” dedi. Operasyon cuma günü yapılacak.

Bir yıl önce İsveç Avrupa Şampiyonası’nı kazandığında En Değerli Oyuncu seçilen geri saha oyuncusu, Mısır maçına sadece yedi dakika kala sakatlandı. Gottfridsson, “Sanırım bir rakibin gömleğine sıkıştım” dedi. Stockholm’deki arenadan kalın bir bandajla ayrılmıştı. Korkunç teşhis hastanede takip edildi.

Gottfridsson’ın sakatlığı da Flensburg’u çok etkiledi. Bundesliga tablosundaki beşinci, önümüzdeki haftalarda en iyi performans gösteren oyuncularından mahrum kalacak. SG antrenörü Maik Machulla, “Bizim için çok acı,” dedi: “Jim hücumda çok fazla sorumluluk aldı, şimdi bu sorumluluğu birkaç omuza dağıtma ve hedeflerimiz için çok çalışmaya devam etme meselesi.”