EA, FIFA serisinin yerini alacak olan EA Sports FC için dev bir muahedeye imza attı

bencede

New member
FIFA 23’ün çıkmasına daha epey var, fakat Electronic Arts şimdiden FIFA’nın geleceğine hazırlanıyor. Şirket, yaptığı açıklama ile Real Madrid ve Barcelona üzere ikonik kulüplere mesken sahipliği yapan İspanyol LaLiga ile 2023 – 2024 dönemiyle başlayan ve bugüne kadar gibisi görülmemiş hayli yıllı bir iştirak kurduğunu duyurdu. Bilindiği üzere FIFA 23, FIFA markalı son EA oyunu olacak ve yerini EA Sports FC‘ye bırakacak. Bu muahede, lisans hakları açısından EA için epey şey tabir ediyor.

Yapılan muahede, yıllık gençlik turnuvaları ve resmi espor karşılaşmaları ile birlikte İspanya’daki en güzel 2 futbol kısmını kapsayacakken, EA, iştirak hakkında daha fazla ayrıntıyı önümüzdeki aylarda yapacağını deklare etti.

EA’in LaLiga ile yaptığı mutabakat tek değil. EA, futbol serisinin geleceğine hazırlanırken son vakit içinderda bir dizi paydaşlık duyurdu. İngiltere ve Fransa’daki en uygun bayan ligleri ve FIFA serisinde bulunmayan İtalyan devleri ve Juventus’un dönüşü de dahil olmak üzere biroldukca iştiraki açıklayan şirketin FIFA serisinin son halkası olacak olan FIFA 23, 30 Eylül’de çıkacak.

EA Sports FC hakkında daha fazla bilgi içinse biraz daha beklememiz gerekecek.