Eduardo Sepulveda: “Bir Hayali Gerçekleştirdim”

Beykozlu

New member
57.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nin koşulan dördüncü etabında genel ferdi klasman birincisi bir daha değişti. İzmir- Manisa etabını kazanan Drone Hopprer – Androni ekibinin Arjantinli atleti Eduardo Sepulveda büyük bir muvaffakiyete imza atarak hem etabı birinci bitirdi, birebir vakitte genel ferdi klasmanda birinciliği elde ederek Turkuaz mayonun sahibi oldu. Yetmedi bir de Kırmızı mayoyu sırtına geçirerek Dağların Hükümdarı mayosunu da kazanmış oldu. Genel ferdi klasmanda şimdilik Sepulveda ile ikinci içinde fark 14 saniye olarak notlara geçti. Bakalım yarınki Manisa-Ayvalık etabı yeni bir TIP başkanı getirecek mi?

“Bu TUR’u kazanmak için uğraşacağım”

Basın toplantısında konuşan Sepulveda şunları söylemiş oldu:

“Zor bir yarış oldu. Tam vaktinde kaçış yaptım. Benim birinciliğimi tahminen kimse iddia etmiyordu. Bir zoru, bir de hayalimi gerçekleştirdim. Çok memnunum etap zaferinden dolayı. Bugün benim için epeyce daha özeldi. güçlü rakipler vardı. Erken atak yaptılar. Tırmanış ortalarından daha sonra ben de atak yaptım. Kimileri bilmiyordu bu alanı. Tempomu asla düşürmedim. Bu yılki tırmanış etabı geçen seneye oranla biraz daha kolaydı. Uzun bir müddetdir, altı yıldan beri birinci defa etap kazandım. Çok çalıştım ve epey idman yaptım. Giro’ya (İtalya Turu) iki hafta var. Bu TUR’u kazanmak için uğraşacağım. 4 etap daha var. Bakalım, neler olacağını goreceğiz.”

Büyük bir muvaffakiyete imza attı

Drone Hopprer-Androni grubunun Arjantinli sportmeni Eduardo Sepulveda gün ortasında hem etabı kazandı, birebir vakitte Kırmızı ve Turkuaz mayoların sahibi olarak büyük bir muvaffakiyete imza attı.

Spor-Toto’nun sponsorluğundaki Turkuaz mayoyu (Genel Ferdi Klasman Birincisi) T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türk Hava Yolları’nın sponsorluğundaki Kırmızı mayosunu (Dağların Kralı) Manisa Ak Parti Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık giydirdi.

Sprint mayosu Jasper Philipsen’in

Mosso’nun sponsorluğundaki sprint mayosu olan (Yeşil) mayoyu Alpecin Fenix ekibinin Belçikalı sportmeni Jasper Philipsen’e TC Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu giydirdi.

Vitally Buts beyaz mayoyu korudu

Cins’in başından beri büyük bir muvaffakiyete imza atan Sakarya BB kadrosunun Ukraynalı atleti Vitally Buts, Shimano’nun sponsorluğundaki Türkiye Hoşlukları (Beyaz) Mayosunu müdafaayı başardı.

Buts’a Beyaz mayosunu Manisa Valisi Yaşar Karadeniz giydirdi.