EM 2024 | Cristiano Ronaldo'nun oğlu DFB formasıyla boy gösterdi

Beykozlu

New member

Özellikle Kaptan Mbappé ve Bundesliga'nın eski forvet oyuncusu Thuram, Fransa'daki Avrupa seçimlerinin sonuçları karşısında şok oldu. Diallo, “Onların kendi nesillerini etkileyen konularda konuşma isteklerini sınırlamak benim işim değil. Bu pozisyonlara tamamen saygı duyuyorum” dedi.

Fransa'da Avrupa seçimlerinde sağcı milliyetçi parti Rassemblement National yüzde 31'den fazla oy alırken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un partisi yüzde 15'in biraz altında oy aldı. Macron daha sonra Fransa'da yeni seçim çağrısında bulundu. Avusturya'ya karşı oynanacak ilk Avrupa Şampiyonası maçından (1:0) bir gün önce Mbappé, “Bu, ülkemizin tarihinde önemli bir an. Belki de her zamankinden daha önemli” dedi ve özellikle genç Fransızları katılmaya çağırdı. yaklaşan parlamento seçimlerinde.

Fransa Futbol Federasyonu (FFF) ise milli oyunculara siyasi tahsisat yapılmasına karşı uyarıda bulunmuştu. Diallo, “Dernek, oyuncularıyla aynı ifade özgürlüğüne sahip olamaz” dedi. “Seçim tavsiyesi yapmak zorunda değilim. Tarafsızlık ilkesini garanti etmek zorundayım.”

Hırvatistan milli takımı Avrupa Şampiyonası'nın geri kalanında orta saha oyuncusu Nicola Vlašić'ten yoksun kalacak. Eski yüksek atlama dünya şampiyonu Blanka Vlašić'in kardeşi, kas sakatlığı nedeniyle Salı günü takımdan ayrıldı.

Hırvatlar bunu, Arnavutluk'a karşı Hamburg'da oynayacakları grup maçından bir gün önce duyurdular (Çarşamba günü saat 15.00'te t-online'daki canlı yayında). FC Torino'dan 26 yaşındaki oyuncu, “Bu yeni sakatlığın takıma yardım etmemi engellediği için çok üzgünüm” dedi. “Ama ben bu takıma inanıyorum ve artık onun en büyük hayranı olacağım.” Vlašić, İspanya'ya karşı ilk maçta oynamadı (0:3) ve takım, açılış yenilgisinin ardından ciddi bir baskı altında.

Cristiano Ronaldo, Avrupa Şampiyonası'na ilk çıkışından 20 yıl altı gün sonra bu Salı günü başka bir Avrupa Şampiyonası rekoru kıracak.
Avrupa Şampiyonası'nda 25 maça çıktı ve 14 gol attı; Avrupa'da hiçbir futbolcu Ronaldo kadar gol atmadı ve daha sık oynamadı.