ESC yıldızı Isaak Guderian vücudu nedeniyle saldırıya uğradı

semaver

New member

Isaak Guderian, ESC finalinde Almanya'nın lanetini kırdı ve on ikinci sıraya yükseldi. O zamandan beri şarkıcı internette sert yorumlarla karşı karşıya kaldı.

Isaak Guderian'ın 11 Mayıs'taki Eurovision Şarkı Yarışması'nın finalinden sonra aslında kutlamak için her türlü nedeni vardı: Yıllardır en iyi Alman ESC sıralamasıyla on ikinci sırada yer aldı. Ancak tebriklerin yanı sıra Mindenli şarkıcıya yönelik nefret de vardı. “ESC'den sonra aşırı kilolu olduğum için Instagram'da saldırıya uğradım” dedi “Bild” gazetesine.

“Yorumlar 'Kendinizi optimize etmek istemiyor musunuz?' arasında değişiyordu. 'Şişman domuz' gibi hakaretlere tabi ki bu okumayı sevdiğiniz bir şey değil” diye açıklıyor müzisyen. Neyse ki, düşmanlık artık onu etkilemiyor – “kelimenin tam anlamıyla kalın bir cilde sahip” ve “fazla kilosuyla barışık”.

Şu anda 130 kilo olan Isaak, çocukluğunda bile figürüyle mücadele ediyordu. Gazeteye verdiği demeçte, “Fakat 145 kilogram ağırlığım olduğu zamanlar da oldu. O zamanlar sık sık aşırı yemek yiyordum. Buzdolabını açtım ve içindeki her şeyi kürekle kendime boşaltıyordum.” Bugün iki çocuk babası bu tür saldırılardan mümkün olduğu kadar kaçınmaya çalışıyor.

Ama kilo vermeyi düşünmüyor, bunun için yemek yapmayı ve yemeyi çok seviyor. “Ben olduğum gibi iyiyim. Bu çok özgürleştirici bir duygu” diye açıklıyor. Kilosuna odaklanmak yerine müziğe odaklanmayı tercih ediyor. Isaak yeni single'ı “Never the Same”yi geçtiğimiz günlerde yayınladı ve Kasım ayında on iki konserle ilk solo turnesine çıkacak.