formül 1 | Takım patronu Mick Schumacher hakkında: “Ona sahip olmak isterdim”

Beykozlu

New member

Mick Schumacher, önümüzdeki Formula 1 sezonunda sadece yedek pilot olacak. Görünüşe göre hiç olmamalıydı.

Haas takımında geçirdiği iki yılın ardından Mick Schumacher’in sözleşmesi yenilenmedi. Formula 1 efsanesi Michael Schumacher’in 23 yaşındaki oğlu kokpitsiz kaldı ve artık sadece önümüzdeki yarış sezonunda birinci sınıf yarışlarda Mercedes’in yedek pilotu olarak yer alacak.

Hiç olmamalıydı – ve Schumacher’in kesinlikle diğer takımlardan birinde yer alma şansı vardı. En azından Alpha Tauri takım patronu Franz Tost’a inanıyorsanız.

Hulkenberg, Schumacher’in yerini aldı

Avusturyalı RTL’de “Mick’in yetenekli olduğuna ve Formula 1’de başarılı bir şekilde sürmek için gerekenlere sahip olduğuna ikna oldum” dedi ve şunları paylaştı: “Mick’in arabada olmasını isterdim.”

Tost’a göre Schumacher’in takıma alınmamasının sebebi Ferrari’ydi. Schumacher’in önceki takımı Haas, Scuderia ile yakın işbirliği içinde çalışıyor ve halefi olarak hemşehrisi Nico Hülkenberg’e karar vermeden önce sürücüsünü geleceği konusunda uzun süre karanlıkta bıraktı.

Tost, “Bunun siyasi nedenleri vardı. Mick bir Ferrari gençti, bu yüzden hiçbir zaman bir zorunluluk olmadı,” dedi. Tost’un Alpha Tauri takımı, Mercedes Junior Nyck de Vries’i takıma alırken, Schumacher kokpitsiz kaldı.

Yedek rolüne rağmen, Schumacher cesaretini kırmak istemiyor ve normal bir sürücü olarak geri dönmeyi hedefliyor. Mercedes takım patronu Toto Wolff Schumacher, “Ona daha fazla gelişmesi için güvenli bir ortam sağlarsanız, kalıcı bir kokpite sahip iyi bir yarış pilotu olabilir.”