Görevden alınan profesyonel, kulübe karşı ciddi suçlamalarda bulunuyor

Beykozlu

New member

Gaël Ondoua’nın Hannover 96’daki zamanı yakında sona erecek. Ancak Kamerunlu, ayrılmasından kısa bir süre önce kulübe karşı tekrar teslim oldu.

Gaël Ondoua, ikinci lig Hannover 96’ya ciddi suçlamalarda bulundu. Stefan Leitl’in teknik direktörlüğünde görev yapan 27 yaşındaki oyuncu, Aşağı Saksonya’dan ayrılmasının sportif başarılarından başka nedenler olduğunu söylüyor. Kamerunlu, sebebinin Rus pasaportu olduğuna inanıyor.

Rus portalı “sports.ru”daki bir köşe yazısında Ondoua şunları yazdı: “Bunun nedenlerinin açık olduğunu düşünüyorum. Dünya Kupası’ndan sonra olanları herkes gördü. Benimle birlikte, kulübe Rus vatandaşı olarak kayıtlı bir futbolcu … Ve bir erkeğin her zaman kendi gerçeğine ve kendi görüşüne sahip olması gerektiğine kim inanır. Ve şu anda bunun bedelini ödüyorum.”

Ondoua, Dünya Kupası’nda Kamerun ile oynadı, ancak turnuvadan önce Hannover için bir rol oynamadı ve Ağustos ayında 2. Bundesliga’da sonuncu oldu. Kulüp, defansif orta saha oyuncusunu U23’lerle antrenmana gönderdi ve bunu reddetti. Ondoua: “Mal kulüpte ikinci takımda yer almak istiyor, sonra beni bazı antrenmanlardan çıkarıyorlar. Hatta bir keresinde soyunma odasına tek başıma gitmek zorunda kaldım” diyor.

Psikoloji kitapları ve Sovyet komedileri

Dayanağı ailesi, arkadaşları ve inancıdır. “Ve tabii ki şaşıran ama harika yoldaşlar olarak kalan takım arkadaşları. Bu olaylar dostluğumuzu bozamaz.” Boş zamanlarında psikoloji kitapları ve Sovyet komedileri ile vakit geçiriyor.

Ondoua, Hannover’ı “takımı” olarak adlandırsa bile, ikinci ligdeki günleri muhtemelen sayılı. “Bild” gazetesinde yer alan bir habere göre, danışmanının sözleşmenin erken feshedilmesiyle ilgili görüşmeler için bu hafta Hannover’de olduğu söyleniyor. Bunlar başarısız olursa, Kamerunlu yaz aylarında kontratı zaten sona erdiğinde gitmiş olacak.