Harry Wijnvoord’un karısı hayatını kurtardı

semaver

New member
Moderatör aniden konuşma bozukluklarıyla mücadele etmek zorunda kaldı. Harry Wijnvoord’u korkunç sonuçlardan yalnızca karısının hızlı tepkisi kurtardı.

Geçen yıl Harry Wijnvoord, bir zamanlar başarılı olan şovunun sona ermesinden 25 yıl sonra “The price is hot” ile parlak bir TV geri dönüşünü kutladı. Ve özel olarak, son zamanlarda 74 yaşındaki için işler iyi gidiyor. 2019’da yeni bir aşk buldu, iki yıl sonra İris’ine evet kelimesini verdi.

Ancak TV yıldızı, karısına sadece ikinci bir bahar borçlu değil. Harry Wijnvoord “Das Neue Blatt” dergisine verdiği röportajda “O benim hayatımı kurtardı” dedi. Birkaç ay önce, moderatörün konuşması aniden kesintiye uğradı. “Söylediğim her şey sanki içiyormuşum gibi geldi” diyor. Tüm işaretler felç olduğunu gösteriyordu.

Durumu hayati tehlike arz ediyordu

Karısı Iris, 74 yaşındaki çocuğu olabildiğince çabuk en yakın hastaneye götürdü. Kesinlikle doğru karar: Felç olasılığı göz ardı edilebilirdi, ancak TV yıldızının durumu hala hayati tehlike taşıyordu. Harry Wijnvoord, “Şekerim yüzünden böbrekler çoğunlukla gitmişti. Bu, konuşma merkezimi etkiledi” diyor.

Sadece karısının hızlı tepkisi onu daha kötüsünden kurtardı. Bu arada yine ilaçsız idare edebiliyor, sadece diyalizden kurtulmayı başardı. “Ama karım olmasaydı muhtemelen farklı olurdu,” “Fiyatı yüksek” ev sahibi kendinden emin ve coşkulu: “O benim en büyük mutluluğum!”

Harry ve Iris Wijnvoord: Çift, bir yolcu gemisinde evlendi.
Harry ve Iris Wijnvoord: Çift, bir yolcu gemisinde evlendi.

Harry ve Iris Wijnvoord: Çift, 2021’den beri evli. (Kaynak: Rolf Vennenbernd/dpa-resimleri)

Bu arada, Harry Wijnvoord bir sağlık fiyaskosundan ilk kez kaçınmıyor. Moderatör RTL şovuna katılmamış olsaydı “Ben bir yıldızım – beni buradan çıkarın!” katılsaydı, onun için ciddi sonuçlar doğurabilirdi. Kampa taşınmadan önce, o zamanlar 55 yaşında olan kişinin zorunlu sağlık kontrolünden geçmesi gerekiyordu. Doktorlar onda daha önce keşfedilmemiş bir hastalık keşfettiler: diyabet.

“Hiçbir şey hissetmedim – bilmiyordum,” diyen TV yıldızı, tesadüfi keşif sayesinde bugüne kadar iyi yaşayabildiği teşhis karşısında şok oldu.