Hoeneß aylardır Bayern’in yönetim katından memnun değil

Beykozlu

New member

Lothar Matthäus, Münih’in içinde bulunduğu kötü durum hakkında net bir görüşe sahip. Şimdi kulübün liderliğine yönelik eleştirilerini yineledi.

Rekor milli oyuncu Lothar Matthäus, “Sky”deki köşesinde FC Bayern Münih’in yönetimi hakkında sohbet etti. Onursal Başkan Uli Hoeneß, “aylardır” işgalden memnun değil.

Matthäus, “Şahsen, Kahn veya Salihamidzic’in bir şansı daha hak etmediğini ve yeni sezona onlarla başlayamayacağınızı asla söylemedim.” “Ancak birkaç kişi bana Uli’nin aylardır yönetici katına yerleştirdiği kadrodan memnun olmadığını söyledi.”

Raporlara göre, Münih kazanç krizi nedeniyle CEO Oliver Kahn’ın yanı sıra Hasan Salihamidzic de daha fazla baskı altına giriyor. “Kicker”ın Pazartesi günü bildirdiği gibi, eski profesyonelin FC Bayern’de spor direktörü olarak görevine uygun olup olmadığına dair iç şüpheler var. Almanya rekor şampiyonlarındaki bu pozisyonun 46 yaşındaki oyuncu için çok büyük olduğuna dair artan görüşler vardı.

Matthäus: Görünüşe göre CEO’nun iletişimi pek iyi gitmiyor

Matthäus, teknik direktör değişikliğinden sonra sezon ortasında bir menajerin kovulması gerektiğine inanmıyor. “Karl-Heinz Rummenigge’in de geri döneceğini düşünmüyorum. Ve Uli Hoeneß’in kulübü tekrar ön cepheden yönetmesi çözüm olamaz.” Yine de Münih’te bazı şeylerin değişmesi gerekiyor.

“CEO’nun iletişimi ya düzgün bir şekilde gerçekleşmiyor ya da çalışanların ihtiyaç duyduğu şekilde gerçekleşmiyor. Yeni teknik direktör kalıcı bir kadro bulamıyor” diye yazdı. Ayrıca başrol oyuncuları da çeşitli nedenlerle eksikti. “Her şey bir anda bir araya geldiğinde, tüm yarışmalardan atılmanıza şaşmamalı.”

Matthäus: “Oyuncular bununla baş etmek zorunda”

Matthäus’a göre, Bayern takımı kamuoyunda çok uzun süredir çok başarılı oldu. “Ve tüm sorumlular adına. Her zaman eski günleri kutlamak istemiyorum. Ama Hoeneß soyunma odasına sık sık ve haklı olarak girerdi ve kötü maçlardan sonra kıyamet koptu” diye yazdı. “Oyuncular bununla baş etmek zorunda.”