Homofobik açıklamalar – Hasenhüttl, Kevin Behrens'i savundu

Beykozlu

New member

Kevin Behrens, VfL Wolfsburg etkinliğinde ayrımcı bir açıklamayla tartışmalara neden oldu. Şimdi koç Ralph Hasenhüttl vurgulu sözlerle konuşuyor.

Bundesliga futbol kulübü VfL Wolfsburg'un teknik direktörü Ralf Hasenhüttl, homofobik açıklamalarına rağmen oyuncusu Kevin Behrens'in yanında yer alıyor. Hasenhüttl, Pazar günkü lig maçından önce (t-online'daki canlı yayında saat 17:30'dan itibaren) Werder Bremen'e karşı “Bir oyuncunun yanlış bir şey yaptığı için içtenlikle özür dilemesi ve bunu göstermesi benim için önemli” dedi. “Ona göre ben de öyle değerlendiriyorum. Sonra da çok hızlı bir şekilde gündeme geçiyorsunuz.”

Saldırgan Behrens'in eylül ayı sonunda gökkuşağı renkleriyle süslenmiş formayı imzalamayı reddettiği söyleniyor. VfL bununla çeşitlilik ve hoşgörü konusunda bir örnek oluşturmak istedi. Hücum oyuncusunun homofobik bir açıklama yaptığı söyleniyor. Kısa bir süre sonra yorumları için özür diledi.

Wolfsburger Allgemeine Zeitung'un haberine göre kulüp yönetimi, 33 yaşındaki futbolcuya ağır para cezası verirken, iddiaya göre uyarı da yaptı. Henüz bir doğrulama yapılmadı.

Hasenhüttl ayrıca Behrens'le de konuşmak istemişti. Olaya rağmen Behrens'e “çok büyük saygı duyduğunu” vurguladı. Her zaman profesyonel tavrından etkilenir. “Bu yüzden böyle bir oyuncuyu affetmek başka birini affetmekten daha kolaydır.”