“Huzursuz ve komik” – BVB uzmanı Marius Wolf kalp ameliyatı hakkında rapor veriyor

Beykozlu

New member

Marius Wolf şu anda BVB’de en iyi performans gösteren oyunculardan biri. Geçen yıl ameliyat olması gerekiyordu. Nedeni: atriyal fibrilasyon.

BVB profesyoneli Marius Wolf, geçen Kasım ayında kalp ameliyatı geçirmek zorunda kaldı. Wolf, bunu Dortmund hayran konuşmasında “19:09 – siyah ve sarı konuşma” da doğruladı. Hem “Ruhr Haber” hem de “Bild” gazetesi daha önce haber yapmıştı.

“Kalbimde atriyal fibrilasyon vardı. Kalp ritmi normal değildi” diyen 27 yaşındaki oyuncu, “İlk başta mide bulandırıcı ve garip hissettiriyor. Sonra doğruca hastaneye gittim.”

Wolf, uygun muayenelerden sonra, “nispeten hızlı bir şekilde ameliyatı yapmam gerektiğini, rekabetçi bir atlet olarak bundan kaçmanın bir yolu olmadığını söyledi. Her şey üç gün içinde oldu” dedi.

Kurt “uykusuz gece” bildirdi

Bekçi, önceki saatleri oldukça dramatik bir şekilde anlatıyor: “Uykusuz bir geceydi. Evde yattım ve neler olduğunu anlamadım. Şimdi düşüncelerimi anlatmayacağım ama kesinlikle hoş değildi. .”

Minimal invaziv cerrahi sırasında kalpteki doku tahrip edildi. BVB, Kasım 2022’nin başında, soruşturmaların Wolf’un “enfeksiyona bağlı vestibüler sistem rahatsızlığı” olduğunu ortaya çıkardığını duyurdu. Yani şimdi arkasında ne olduğu açık.

Wolf’un son maçı 2022’de Ekim sonunda

Wolf, geçen yılki son maçını Borussia’nın Frankfurt’ta 2-1 kazandığı 29 Ekim’de geç yedek olarak oynadığı maçta oynadı. Sonra onun için futbol yılı sona erdi.

27 yaşındaki oyuncu geri dönüşünü de 25 Ocak’ta Mainz’de 2-1 deplasman galibiyetiyle kutladı. Bremen’deki deplasman maçı dışında Wolf, 18. maç gününden bu yana her maçın ilk onbirinde yer aldı – ve BVB’nin mevcut galibiyet serisinde önemli bir rol oynadı.

Wolf’un Ocak ayı ortasında yeniden başlamasından bu yana BVB, DFB Kupası ve Şampiyonlar Ligi de dahil olmak üzere arka arkaya dokuz galibiyet kutladı ve şu anda Bundesliga tablosunda 46 puanla ikinci sırada yer alan FC Bayern ile berabere kaldı.