İlmek İlmek Pasta

Leila

Global Mod
Global Mod
İlmek İlmek Pasta Tanımı İçin Gereçler

• 1 paket pasta kreması (sade)
  • 1 paket muzlu puding
  • 4 tablet sütlü çikolata
  • 3-4 adet muz
  • 1 hazır pasta tabanı (kakaolu)
Islatmak için

• Yarım su bardağı su yahut süt
  • 2 tatlı kaşığı şeker
Muzlu puding için:

• Toz karışım
  • 3.5 su bardağı süt
Pasta kreması için:

• Toz karışım
  • 1.5 su bardağı süt
Ganaj için:

• 160 gram sütlü çikolata
  • 1 paket krema
İlmek İlmek Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. birinci vakit içinderda muzlu pudingimizi tanımına bakılırsa pişirelim.
  2. Piştikten daha sonra ılıması için bir kenara alalım.
  3. O sırada ganajımızı hazırlayabiliriz (ocakta ılıttığımız kremamızın içine çikolatalarımızı kırıp karıştırarak eritelim ve ganajımız hazır ???????? )
  4. Muzumuzu da doğrayabiliriz bu ortada ????. Doğranan muz ve ılıyan pudingimizde hazırsa pasta tabanımızı pastamızı hatırlayacağımız tabağa alabiliriz ????
  5. Pasta tabanını 2 modüle böldükten daha sonra alt tabanımız hazırlamış olduğumuz şekerli su ile ıslatabiliriz (oldukça fazla ıslatmayın sulu olmasın ????)
  6. Islatılan tabana pasta kremasından sürdükten daha sonra üzerine yuvarlak dilimler halinde doğradığımız muzlarımızı dizelim.
  7. Üzerine bıçak yardımı ile doğradığımız çikolatalarımızı gezdirdikten daha sonra 3-4 yemek kaşığı muzlu pudingimizden de gezdirelim (bence pastanın ana unsuru hangi meyve ise o meyvenin pudingini kullanmalıyız zira efsane oluyor ????)
  8. Akabinde üst tabanı da şekerli su ile ıslattıktan daha sonra alt tabanımızın üzerine yerleştirelim.
  9. Akabinde pasta kreması ile yeterlice etrafını kapattıktan daha sonra dilediğiniz üzere şekillendirin ben ilmek ilmek örülmüş manzarası verdim ve yan tarafını da çikolatalı ganaj ile süsledim ????
  10. En az 2-3 saat dolapta dinlendirdikten daha sonra servis edebilirsiniz ???? afiyet olsun canlar????????
    ❤
    .
İlmek İlmek Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı