İngiltere, yarı final öncesinde Harry Kane'i BVB ile tanıştırıyor

Beykozlu

New memberHarry Kane, Dortmund'da Hollanda'ya karşı oynanacak Avrupa Şampiyonası yarı finalinde İngiltere forması giyecek. “Üç Aslan”ın kadrosu maçtan kısa bir süre önce garip bir “hata” yaptı.


İngiliz milli takımı İspanya'yı Avrupa Şampiyonası finaline kadar takip edebilir. Ancak bunun için kaptan Harry Kane liderliğindeki “Üç Aslan”ın Çarşamba akşamı Hollanda'ya karşı galibiyet alması gerekiyor (t-online canlı yayında saat 21:00'den itibaren). Her iki takım da BVB'nin genellikle iç saha maçlarını oynadığı Dortmund stadyumunda karşı karşıya gelecek.


Yarı finalden önce, İngiliz sosyal medya departmanı küçük bir “hata” yaptı. Takım, “Three Lions” Instagram kanalında Harry Kane'in bir fotoğrafını yayınlamak istedi ve Harry Kane'e ek olarak Borussia Dortmund'u da etiketledi. Muhtemelen maç oradaki stadyumda oynandığı ve İngiliz kaptanın fotoğrafta sahada görülebildiği için.


BVB, İngiltere'den gelen işbirliği talebini X platformunda yayınladı ve şunları yazdı: “Kim onlara söyleyecek?” Gözleri yuvarlanan bir gülümsemeyle birlikte. Gönderi muhtemelen bir şaka amaçlıydı. Ancak, Harry Kane genellikle FC Bayern Münih'te oynadığı için, bağlantı oldukça garip.


Sonuçta, BVB ve Alman rekor şampiyonları uzun yıllardır en güçlü rakipler olarak kabul ediliyor. İki takım arasındaki düello Bundesliga'daki taraftarlar tarafından her zaman heyecanla bekleniyor. Dortmund geçen sezon Bundesliga'yı beşinci sırada tamamlamış olsa da, BVB gelecek sezon için kadrosunu güçlendirdi ve ikinci VfB Stuttgart'tan Waldemar Anton'u transfer etti.


FC Bayern de kadrosunu geliştirdi ve Crystal Palace'tan kanat oyuncusu Michael Olise'i transfer etti. Rekor şampiyonlar ayrıca Harry Kane ile tekrar hücum etmek istiyor.