İş insanı Basri Tokgöz yatırımcıları kripto para konusunda uyardı

Bendeniz

New member
İş insanı Basri Tokgöz yatırımcıları kripto para konusunda uyardı İş insanı Basri Tokgöz kelamlarına şu biçimde devam etti; Son senelerda hayatımıza giren ve kısa müddette büyük karlar var eden kripto paralar konusunda dikkatli olunmalıdır. Kısa müddette %300’lere kadar artış gösteren alt coinler, takip edenleri heveslendiriyor. Lakin kısa müddette paranızı katlayabileceğiniz üzere kaybedebilirsiniz de. Kripto para sisteminin Türkiye’de de yavaş yavaş yerleşmeye başladığını düşünüyorum. Geçtiğimiz ay devlet birtakım tedbirler almaya başladı. Bundan daha sonra bu hususta manipülasyon yapılması daha da sıkıntı olacaktır. Lakin bir daha de ayrıntılı bilgi birikimine sahip olmadan kripto paraya yatırım yapmayı fazlaca riskli buluyorum.

Son geri çekilme ile %3,9 azalarak 1 trilyon 987 milyar dolar düzeyine gerileyen kripto para borsasındaki en büyük para ünitesi olan Bitcoin ise, %2,2’lik bir kıymet kaybı yaşayarak 45 bin dolar düzeyine indi. Ancak bu düşüşe karşın, tüm kripto para piyasasındaki hissesini arttırarak %42,80’e dayandı.

Kripto para borsası Thodex’i de pahalandırmak gerekirse “Thodex ile ilgili çabucak hemen net bir bilgi olmasa da epey riskli bir durumda. Todex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçması. Ayrıyeten 400.000 mağdur ve 2 milyar dolar paradan kelam ediliyor. Artık yatırımcılar ne yapacağını bilmiyor. Thodex meselade olduğu üzere bir durumla karşılaşmamak için çalışacağınız kripto para borsasını düzgün araştırmalı ve kontrollerini sorgulamalısınız. Aksi biçimde yatırımlarınız, bir kişinin sistemi kapatması niçiniyle elinizden gidebilir. Thodex’e yatırım yapanlar tüzel yollara başvuracak, bu durum Türkiye’de bir birinci olduğu için nasıl sonuçlanacağını ben de fazlaca merak ediyorum.

Hibya Haber Ajansı