İtalyan genç, CZN Burak’tan etkilenip Müslüman oldu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
İtalyan genç, CZN Burak’tan etkilenip Müslüman oldu
Sosyal medya fenomeni ve işletme sahibi olan CZN Burak, paylaştığı görüntülerle takipçilerinin dikkatini çekmeyi sürdürüyor.

CZN Burak olarak tanınan Burak Özdemir, muhtaçlık sahiplerine yardım eli uzatmayı ve onların yüzünü güldürmeyi ihmal etmiyor.

2 yıl evvel Kur’an okumayı öğrendi

İtalyan bir genç, uzun müddettir takip ettiği Özdemir’den etkilenerek Müslüman oldu ve kendisini ziyaret etti.

Misafiriyle bir arada Ensonhaber’e konuşan Özdemir, bir ortaya geldiği gençten bahsederken, “Her vakit Instagram story’lerime ve paylaşımlarıma bakıyor. 2 yıl evvel Kur’an okumayı öğrendi.” dedi.

“CZN Burak üzere olmak istiyorum”

İtalyan genç, yaşadığı süreci anlatırken, “Kur’an okumaya başladım. En yeterli arkadaşlarımdan birisi bana hadis kitabı verdi. O kitapta okumam gereken hayli şey olduğunu söylemiş oldu.” dedi.

Ailesiyle konuştuğunda onlara CZN Burak’ın yaptığı üzere işlere imza atmak istediğini dediğini anlatan genç, “Bu arkadaş, çocuklara, yaşlı insanlara, gençlere hünerini sunuyor. Her gün ailemle konuştuğumda bir gün onun üzere olmak istediğimi söylüyorum zira kendisi mükemmel.” dedi.

İtalyan gençten seccade hediyesi

CZN Burak ile tanışmaktan dolayı keyifli olduğunu söyleyen İtalyan Müslüman, toplumsal medya fenomenin, dünyayı en güzel sanatı yapmak için etkilediğini kaydetti.

Özdemir de “Bu kardeşimizle yaklaşık 3 yıl evvel tanıştım. Kendisi yaklaşık 4 yıldan beri beni takip ediyordu. Bugün de tekrar kendisiyle bir ortaya geldik ve bana seccade getirdi.” dedi.

“Tam bir Türkiye aşığı”

Seccadenin kendisi için epeyce manalı bir ikram olduğunu söz eden Özdemir, “Çünkü bu arkadaşımızın aslı İtalyan. Kendisinin nitekim epeyce geniş bir gönlü var ve ülkemizi epeyce seviyor. Tam bir Türkiye aşığı.” formunda konuştu.

CZN Burak, bu biçimde hoşluklara vesile olmaktan memnunluk duyduğunu kelamlarına ekledi.