Karabük’te, 1.165 komando aileleri ile buluştu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Karabük’te, 1.165 komando aileleri ile buluştu
Karabük’te, 1.165 komando Safranbolu 125. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı’ndaki 33. Periyot Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Eğitim Kursu’nu muvaffakiyet ile tamamladı.

Kapanış merasiminde askerler, aileleri ile bir ortaya gelirken, duygusal anlar yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da komutanlık içerisine yapılan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz Camii’nde cuma namazı kıldıktan açıklamalarda bulundu.

DHA’nın haberine bakılırsa; cami açılışına katılan Bakan Soylu açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“Burada yalnızca bir açılış yapmıyoruz, beraberinde bir ahde vefayı da gerçekleştiriyoruz. Şehidimiz, jandarma uzmanımız Sami Yılmaz’ın da isminin burada yaşamasına vesile bulunmasına bir adım atıyoruz. Bunlar bizim kahramanlarımız, Allah ailelerine sabır versin. Allah onları bizlere mahcup etmesin.

“Eğitim birliklerimizde mescitlerimizi açabiliyoruz”

Bu caminin imalinde ustasından çalışanına kadar hem de Diyanet İşleri Liderimiz başta olmak üzere katkı veren ve bu caminin bu noktaya gelmesine Cenab-ı Allah’ın da vesile kıldığı küçük yardım edenlere de şükranlarımızı iletiyoruz. Buralar bizim eğitim yuvalarımız, beraberinde manevi alanlarımızdır. Biroldukca yerde bunu gerçekleştirdik ve eğitim birliklerimizde mescitlerimizi açabiliyoruz. Burada kahramanlarımız yetişirken 5 vakit bir ortaya gelmesi bizim en büyük zenginliğimizdir. Bu vesile ile uğraş ve emek gösteren madden ve manen yardımda bulunan herkese başka farklı şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bakan Soylu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sami Yılmaz’ın yakınları ve protokol üyeleriyle birlikte duanın okunmasının akabinde açılış kurdelesini kesti. Bakan Soylu merasim daha sonrası asker aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.