Klimbim'in yıldızı ölümüne hazırlandı

semaver

New member

Oyuncu 86 yaşında hayatını kaybetti. T-online'a söylediğine göre Wichart von Roëll onun ölümüyle çok önceden ilgilenmişti.

Efsanevi “Klimbim” topluluğu yaşayan son üyesini de kaybetti: Wichart von Roëll öldü. 1970'lerin komedi dizisinde ilginç Prusyalı militarist büyükbaba rolüyle yıldızlaşan oyuncu, 87. yaş gününden birkaç gün önce Salı günü hayatını kaybetti.

Von Roëll, 1973-1979 yılları arasında diğer “Klimbim” yıldızları Ingrid Steeger, Elisabeth Volkmann, Horst Jüssen ve Peer Augustinski ile birlikte kamera karşısına geçti. Açıklayıcı sahneleri ve arsız sözleriyle sansasyon yaratan, 45 yıl önce yayından kaldırılan ARD programı, artık bir TV klasiği ve tüm komedi programlarının anası olarak kabul ediliyor.

“Ölmekten korkmuyorum”

Ancak bundan çok önce von Roëll kendi ölümüyle uğraşıyordu. Nisan 2022'de 85. doğum gününde t-online'a verdiği röportajda “Ölmek toplumumuzda çok popüler bir konu değil, ancak ne yazık ki bir noktada herkes için o noktaya geliyor” dedi. kendisinin “ölmekten pek az korktuğunu” vurgulayarak şunları vurguladı: “Genelde ölüme cesaretle göğüs geren bir tutuma sahibim. Benim için ölüm kesinlikle tabu bir konu değil.”

Bu yüzden bu gün için her şeyi çoktan hazırlamıştı. Von Roëll iki yıl önce, “Eşim ve ben cenazelerimiz hakkında bir cenazeciyle görüştük ve parası zaten ödendi” dedi. Eski bir denizci olarak denizde cenaze töreni yapılır. TV yıldızı, “Cenaze törenine çok sayıda insan gelmeli ve eğlenmeli. Kahve, kek, şampanya, herkes istediği gibi. Ve elbette herkes benim hakkımda her zaman aklında olan bir şeyler söyleyebilir.” Her durumda kahkaha olmalı; çünkü insanları güldürmek Wichart von Roëll'in en büyük zevkiydi.