Lena Meyer-Landrut bağımlılık sorununu ortaya koyuyor

semaver

New member

Şarkıcı, akıllı telefon oyunlarını sağlıksız kullanımından bahsetti. Lena Meyer-Landrut bu konuda “kendini korumasının” olmadığını itiraf ediyor.

Lena Meyer-Landrut, SWR3 podcast’i “1 artı 1 – Geçici Dostluk”ta ilk kez akıllı telefon oyunlarına olan bağımlılığından açıkça bahsetti. Sesli gösterinin dört bölümünün ikincisinde şarkıcı, yazar, podcast yayıncısı ve şarkıcı Giulia Becker ile konuşuyor.

2010 ESC kazananı ilk olarak muhatabına “Senin bir oyuncu olduğunu biliyorum. Sen oynuyorsun” diyor. Becker daha sonra şaka yollu bir şekilde bağımlılık riskiyle karşı karşıya olduğunu açıkladığında, Lena Meyer-Landrut kendisi hakkında şunları söylüyor: “Kumar bağımlısı olma riskiyle karşı karşıya değilim – sanırım kumar bağımlısıyım. Şaka değil.”

Lena Meyer-Landrut: “Bağımlıyım”

32 yaşındaki oyuncu, diğer şeylerin yanı sıra sevdiği oyunları akıllı telefonundan silemediği için bağımlılık sorunu yaşadığını açıklıyor. “Sonra para çekme işlemini gerçekleştiriyorum ve ardından tekrar indiriyorum” diye açıklıyor. Şarkıcı “kendini korumanın” kendisi için işe yaramayacağının farkında: “Bu, bağımlı olduğum anlamına geliyor” diye itiraf ediyor.

Konu hangi oyunları tercih ettiğine geldiğinde Lena Meyer-Landrut, bir süredir “çiftlik oyunları”na ve klasik “Candy Crush”a çok düşkün olduğunu söylüyor. Ancak artık “çevrimiçi Uno, çevrim içi bingo ve çevrim içi Yatzi”ye yemin edecekti. Oyunlar içerisinde alışveriş yapmaktan çekinmiyor ve bu nedenle bağımlılığına para harcıyor.

Lena Meyer-Landrut’un geçen hafta “1 artı 1 – Geçici Dostluk” adlı podcast’inde sesi duyuldu. Birinci bölümde iki omurunun kırıldığı acı verici sürüş kazasını anlattı. SWR3 dizisinde birbirini hiç tanımayan ya da çok az tanıyan iki önemli isim, bir ay boyunca her Çarşamba birbirleriyle konuşuyor. Dört bölümün ardından arkadaş olarak kalmak isteyip istemediklerine karar vermeleri gerekiyor.