Lucien Favre Münih'te de gündem olmalı

Beykozlu

New member

FC Bayern Münih Almanya'nın en başarılı kulübüdür. Haber şeridimizde rekor şampiyonlarıyla ilgili tüm önemli haberleri bulacaksınız.

Bir bakışta en önemli şeyler

Geçiş çözümü olarak mı? Favre muhtemelen Bayern'de sorun olmalı

FC Bayern'in yeni teknik direktörü kim olacak? Bu soru Almanya'nın tüm futbolunu ilgilendiriyor. Spor dergisi “Kicker”dan Georg Holzner'e göre Lucien Favre, rekor şampiyonlarının daha fazla ilgi odağı haline gelebilir. Gazeteci “X” platformunda şunları yazdı: “Olası bir geçici çözüm amacıyla, yakın zamanda Max Eberl'in Mönchengladbach'ta yaklaşık dört yıldır birlikte çalıştığı Lucien Favre'nin isminden bahsediliyordu.”

66 yaşındaki Favre, 2011'den 2015'e kadar Gladbach'ın teknik direktörlüğünü yapmıştı ve mevcut Bayern menajeri Eberl ile burada başarılı bir dönem şekillendirmişti. Daha sonra Borussia Dortmund ve OGC Nice'de çalıştı. Favre, Ocak 2023'ten bu yana koçluk görevinden yoksun.

Bu arada Holzner'in de yazdığı gibi diğer iki adayın “artık güncel bir konu olmaması” gerekiyor: Roberto de Zerbi ve Zinédine Zidane.

Goretzka, DFB hakkında: “Julian'a dövüşü kabul ettiğimi gösterin”

Leon Goretzka, 1. FC Union Berlin'e karşı gösterdiği olağanüstü performansla kendi evinde Avrupa Şampiyonası için başvuruda bulundu. “Bu benim net hedefim. Şu anda benim tavrım her zaman sahada olmaya çalışmak ve Julian'a (milli antrenör Nagelsmann, editörün notu) orada olduğumu ve mücadeleyi kabul ettiğimi göstermek. Yapmaya çalıştığım şey de bu.” Goretzka, 1. FC Union Berlin'e karşı alınan 5-1'lik galibiyetin ardından Sky'da yaptığı konuşmada, “Bir şekilde takıma katılmak için her hafta sahaya çıkın” dedi.

Berlin'de orta saha oyuncusu gecenin adamı oldu. 29 yaşındaki oyuncu sadece 1-0'lık önemli golü atmakla kalmadı, coşkuyla dolup taştı ve diğer üç golde de belirleyici rol oynadı. Goretzka sahanın hemen hemen her yerinde bulunabiliyordu ve derinliklere doğru sayısız sprint atarak kanatlarda alan yarattı. Rekorun milli oyuncusu Lothar Matthäus, Sky'da Goretzka'nın “dövüş kalitesini” övdü.

Goretzka, Alman milli takımının mart ayı sonundaki test maçlarında dikkate alınmadı. Ancak daha sonra Nagelsmann, kapının kimseye tamamen kapalı olmadığını söyledi.

Bayern'in yıldızı Tuchel: “Söyleyeceğim hiçbir şey onu mutlu etmeyecek”

Bayern teknik direktörü Thomas Tuchel, eski dünya şampiyonunu Şampiyonlar Ligi'nin her iki çeyrek finalinde de yedek kulübesine oturttuktan sonra Münih'in tecrübeli oyuncusu Thomas Müller'in üzerinde kalıcı bir stres yaşanmamasını umuyor. “İlişkimizin buna dayanabilecek kadar açık, dürüst ve takdire dayalı olmasını umuyorum. Onun bundan hoşlanmadığı çok açık. Benim de bundan hoşlanmadığım açık, ne önceden ona açıklıyorum ne de sonrasında bunu deniyorum. Onu neşelendirmek için,” koç Thomas Tuchel, Cumartesi günü 1. FC Union Berlin'de oynanacak Bundesliga konuk maçı öncesinde (t-çevrimiçi canlı yayında saat 18.30'dan itibaren) takımın iç çalışmaları hakkında şunları söyledi.

Ertesi gün artık otomatik olarak ilk 11'e aday olmayan Müller'e ne demeli? Ona söyleyeceğim hiçbir şey onu mutlu etmeyecek. Arsenal'e karşı hücumda Müller'e yeri olmayan Tuchel, “Bu, ilişkimizin yeterince güçlü olduğuna ve bunun üstesinden gelebileceğine güvenmekle ilgili.”