Matthäus antrenör arayışındaki “kaosu” eleştiriyor

Beykozlu

New member

FC Bayern artık Thomas Tuchel'i zorlu teknik direktör arayışında tutmayı düşünüyor. Lothar Matthäus'un prosedür hakkında çok az bilgisi var.

Matthäus, Tuchel'in olası yerini eleştiriyor. “Bild” gazetesine “Thomas Tuchel'e ve onun niteliklerine saygı duyuyorum” dedi. Ancak özellikle yakın zamanda Uli Hoeneß tarafından “ayaklar altında çiğnendi”. Matthäus, “Şimdi onu tutmayı düşünmek, kulüpte ne kadar anlaşmazlıklar olduğunu ve orada ne kadar kaosun hüküm sürdüğünü gösteriyor” diye devam etti. “FC Bayern dış dünyaya oldukça şüpheli bir imaj sunuyor.”

Matthäus: Tuchel'in Bayern'de kalmasına gerek yok

Bayern'in onursal başkanı Uli Hoeneß, “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) tarafından düzenlenen bir etkinlikte Tuchel'i açıkça eleştirdi ve onu, diğer şeylerin yanı sıra, genç oyuncuları yeterince geliştirmek istememekle suçladı. Tuchel daha sonra öfkeyle tepki gösterdi. Diğer şeylerin yanı sıra, “Bir antrenör olarak onurumu incitiyorum” dedi.

Matthäus Tuchel de tabii ki Münih'te çalışmaya devam etmeyi tavsiye etmiyor. “Thomas Tuchel'in bakış açısına göre şunu söylüyorum: Bayern'de kalmasına gerek yok. Özellikle de onun için acının hala derin olduğunu düşünüyorum. Avrupa'nın en iyi kulüplerinde çalışmak için başka seçenekleri de olabilir.”

Tuchel ve FC Bayern'in şu anda olası daha fazla işbirliği hakkında konuştuğu bildiriliyor. Tuchel'in sözleşmesi 2025'e kadar devam ediyor ancak takımda kalma görüşmelerinde uzatmanın bir sorun olduğu söyleniyor. Ancak Tuchel'in de alternatifleri olmalı. Premier Lig kulübü Manchester United'ın da onunla ilgilendiği söyleniyor.