Meg Ryan sekiz yıl sonra sinemaya geri dönüyor

semaver

New member

Sekiz yıldır kamera karşısına geçmiyordu; şimdi Meg Ryan sinemaya geri dönüyor. T-online'a nelerden korktuğunu ve tatilde nelerden keyif aldığını anlattı.

“Görüşmeyeli nasılsın?” Bill, eski sevgilisi Willa'nın ıssız bir yerde karlı bir havaalanında tesadüfen karşılaştıklarında bunu öğrenmek ister. Aktris Meg Ryan'ın hayranlarının muhtemelen son yıllarda kendilerine sıklıkla sorduğu bir soru. 2015 yılında oyuncu Hollywood'a sırtını döndü ve halkın gözünden çekildi. Şimdi geri dönüşünü Meg Ryan'ın Bill'in eski karısı Willa'yı canlandırdığı “What Happens Later” filmiyle kutluyor. Film 16 Mayıs'ta Alman sinemalarında gösterime girecek.

Sarı kıvırcık yelesi, parlak mavi gözleri, büyüleyici gülümsemesi – Meg Ryan, bildiğimiz şekliyle ekrana geri dönüyor. Amerikalı, 1989 yılında “Harry ve Sally” ve içindeki efsanevi orgazm sahnesiyle dünyaca ünlü oldu. “Seattle'da Uykusuz”, “Bir Adam Bir Kadını Sevdiğinde” ve “em@il für Dich” gibi hit filmler onu romantik komedilerin kraliçesi yaptı. Sonra Ne Olur'un aynı zamanda bir aşk hikâyesini anlatması da ister istemez izleyicinin beklentilerini artırıyor.

Ancak Meg Ryan bunu görmezden gelmeyi tercih ediyor. 62 yaşındaki oyuncu, t-online ile yaptığı röportajda, “Böyle bir şeyi düşündüğünüzde, bu sizi deli ediyor. Ve birdenbire tarihin hedefinden tamamen farklı bir hedefin peşinde koşuyorsunuz” diyor. Bu sefer hikaye ona özellikle yakın geliyor çünkü Meg Ryan sadece senaryoyu yazmakla kalmadı, aynı zamanda filmi yönetti. Ancak “The X-Files” yıldızı David Duchovny ile birlikte başrol oynaması planlanmamıştı. Oyuncu, “İstediklerimizi alamadık” diye itiraf ediyor.

Oyuncu kadrosu da son derece önemliydi çünkü “Daha Sonra Ne Olur”un özel yanı: Sadece iki karakter var ve bunların “birlikte çalışması gerekiyor, aksi takdirde filmin tamamı yürümez” diyor Meg Ryan ve şöyle açıklıyor: “Korkuyordum “Bir oyuncu olarak yeterince özgür olamıyorum veya başka görevlerin dikkatimi dağıtmasına izin veremiyorum.” Ama sonuçta, gerçekten anlatmak istediği hikaye ikna ediciydi ve bu sefer klasik bir mutlu sonla bitmiyordu.

“Eğer olsaydı ne olurdu?”

Aşk her zaman “sonsuza dek mutluluk”la ilgili değildir, aynı zamanda onun yerine ne olduğuyla da ilgilidir: iki kırık kalbin acısı ve “ya şöyle olursa?” sorusu. Meg Ryan, “Bu iki insanın bir aşk hikayesi var ama bunu hayatlarının gündelik hayatında yaşamadılar ve bu benim için çok gerçekçi” diyor.

“Daha Sonra Ne Olur”da Bill ve Willa, ayrılıklarının ardından geçen uzun yılların geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Mutlu son, “iki kişinin birbirlerine minnettar olmaktan tatmin olmasında yatıyor. Sahip oldukları ve hala sahip oldukları bağlantı için” diye açıklıyor Meg Ryan ve şunu vurguluyor: “Aşka farklı bir bakış açısı göstermek istedim.”

Romantik komedilerdeki atılımından ve büyük başarısından bu yana çok şey değişti. Meg Ryan, “Aşk karmaşık bir hal aldı. Artık sosyal medyamız, flört uygulamalarımız falan var. Kaydırmak gerçekten çok kolay. Ama bu benim işim değil” diye açıklıyor Meg Ryan.

Peki son sekiz yıldır ne yapıyor? Çocuklarıyla, 32 yaşındaki Jack'in Dennis Quaid'le evliliğinden ve 20 yaşındaki evlatlık kızı Daisy True'yla çok zaman geçirdi. Aktris sırıtarak “Hiçbir şey yapmamaktan gerçekten keyif aldım” diyor. Ama şimdi hayranlarını sevindirecek şekilde yeniden hikayeler anlatmak istiyor.