Necla-Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu? Müge Anlı ‘mehir cinayeti’ çözüldü mü?

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Necla-Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu? Müge Anlı ‘mehir cinayeti’ çözüldü mü?
Metin-Necla Büyükşen’in katili kim, merak konusu oldu. Televizyon ekranlarının en epeyce izlenen reality gösteri programı ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’te 1 haftadır Büyükşen çifti cinayeti konuşuluyor. 2,5 yıldır katili bulunamayan Necla-Metin Büyükşen çifti olayına ‘mehir’ ayrıntısı damga vurdu. Konutun kızı Betül Büyükşen ile baba Metin Büyükşen’in yaptığı telefon konuşmasından ses kayıtları canlı yayınında dinletildi.

NECLA-METİN BÜYÜKŞEN CİNAYETİ OLAYI NEDİR?

Konya’nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi’nde 2018 yılında yaşanan hadisede Necla-Metin Büyükşen çifti öldürülmüştü. Çiftin vefatının akabinde, olay gecesi anne ve babasıyla birlikte olan Büşra Büyükşen’in akından nasıl kurtulduğu merak konusu olmuştu.

Türkiye’nin gündemine ‘mehir cinayeti’ olarak giren hadisede sır perdesi Müge Anlı’da aralanıyor. Kar maskeli bir saldırgan tarafınca işlendiği öne sürülen ikili cinayette bilhassa Swap izi sonuçları ve Büşra Büyükşen’in çelişki açıklamaları dikkat çekiyor.

OSMAN BÜYÜKŞEN, ANNE VE BABASININ KATİLLERİNİ ARIYOR

Cinayetin üstünden 2,5 yıl geçmesine karşın katillerin cezasını çekmediğini söz eden meskenin erkek çocuğu Osman Büyükşen, kız kardeşinin sözlerine inanmadığını söylemiş oldu. Cinayetle ilgili kuşkular, ‘mehir’ ile ilgili yaşanan tartışmalardan dolayı çiftin öbür erkek çocuğu Uğur Büyükşen ve gelini Betül Büyükşen’i işaret ediyor.

Anne ve babasının katillerinin bulunması için ağır bir uğraş harcayan Tabip Osman Büyükşen, cinayetle ilgili şüphelendiği isimleri deklare etti. Büyükşen, “Kız kardeşim Büşra doğruları söylemiyor. Erke kardeşim Uğur Büyükşen, onun eşi Betül ve Betül’ün ailesinden şüpheleniyorum” dedi.

Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen

NECLA-METİN BÜYÜKŞEN CİNAYETİNİN KATİLİ KİM?

Konya’da yaşanan o gecenin tek görgü şahidi Büşra Büyükşen de Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınına bağlandı. Açıklamalarıyla Müge Anlı’yı çok kızdıran genç kız, olayla ilgili tüm bildiklerini jandarmaya anlattığını söylemiş oldu. Kız kardeşinin çelişkili açıklamalarına dikkat çeken Osman Büyükşen, Büşra’nın kendisine olayla ilgili yardımcı olmadığını tabir etti.

Büşra Büyükşen’in, gözlerinin önünde yırtıcı bir cinayete kurban giden aile büyüklerinin cinayetinde kuşkulu pozisyonda bulunan konutun gelini Betül Büyükşen ile bir arada yaşadığı öğrenildi. Çiftin kızları, yengesinin Müge Anlı ile Tatlı Sert yayınına katılmak istemediğini lisana getirdi. Büşra Büyükşen, “Telefonu eline veriyorum, konuşmak istemiyor. Canlı yayına katılmasını istiyorum, katılmıyor. Yalnızca yetkili bireylere kişilere konuşmak istiyor” diye konuştu.

ELLERİNDE BARUT İZİNE RASTLANDI

Konya’da bulundukları köyde gelinlerinin ailesinin bu ithamla yaşadıklarını belirten Osman Büyükşen, “Ben onlara bir fırsat veriyorum. Herkes onları hatalı görüyor. Hatalı değillerse gelip burada konuşsunlar. Kendilerini de aklasınlar. Yılmaz Büyüktorcan, Mehmet Ali Dayanır, Tuba Dayanır, Ertuğrul Ekmekçi, Uğur, Betül, Büşra hepiniz gelin burada konuşun” dedi.

Olayla ilgili canlı yayında tartışmalar sürerken Swap testi kararı da dikkat çekti. Jandarmanın yaptığı testin kararında Büşra Büyükşen, Betül Büyükşen ve Uğur Büyükşen’in elinde barut izlerine rastlandığı belirlendi.

Osman Büyükşen

“ÖLMEDİĞİM İÇİN BENİ SUÇLUYORLAR”

Olayın tek görgü şahidi Büşra Büyükşen’in ağabeyi Uğur’u savunmasıysa dikkat çekti. Ağabeyine güvendiğini söz eden genç kız, Uğur Büyükşen’in demircilikle uğraştığı için uydurma barut izine sahip olabileceğini savundu. Büşra Büyükşen, akrabalarının kendisine karşı aldığı halden dolayı rahatsız olduğunu lisana getirdi.

Olayın tek görgü şahidi, “Akrabalarım, ölmediğim için beni suçluyorlar” dedi. Müge Anlı ise genç kıza hatırlatma yaparak cinayetle ilgili kuşkulu durumda olan ağabeyi ve yengesiyle bir arada yaşadığını ve bu durumun rahatsızlık yaratabileceğini lisana getirdi.

BÜYÜKŞEN CİNAYETİNDE ‘MEHİR’ AYRINTISI

olaydan daha sonra alınan örnekler, cinayet anının tek şahidi olan Büşra Büyükşen’in Müge Anlı ile Tatlı Sert yayınında verdiği çelişkili tabirler, görgü şahitlerinin beyanları, ve öteki birincil muhatapların tatmin etmeyen eksik anlatımları, her kezinde oğlu ve gelini ile yaşadığı ‘mehir’ tartışmasını işaret ediyor.

Yapılan araştırmaların akabinde Betül Büyükşen ile Metin Büyükşen’in yaptığı telefon konuşmasından ses kayıtları Müge Anlı’nın programında dinletildi. Konuşmada, mehir hengamesini çözmek isteyen baba gelinlerine mehir yerine bir otomobil, 25 bin TL para teklif ediyor. Lakin Betül mehirin hepsini istiyor ve anlaşamıyor.

Konya’da yaşanan Necla-Metin Büyükşen olayı cinayeti ile ilgili tüm gelişmeler, Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayın aracılığıyla bedellendiriliyor. Katillerin bulunması için ağır gayret harcayan merhum çiftin hekim oğlu Osman Büyükşen, en ufak müsaade bile peşinde olduğunu lisana getiriyor.

MÜGE ANLI İLE TATLI SERT SON KISIM İZLE