Ölümün geldiğini gördü ama ailesi için savaşmaya devam etti.

Beykozlu

New member
Eski dünya çapında atlet Tim Lobinger öldü. Ağır kansere yenik düştü. Son zamanlarda kavgacı olmuştu.

Eski sırıkla atlamacı Tim Lobinger kanserle olan savaşını kaybetti. İlk olarak Mart 2017’de lösemi teşhisi konan ve kanseri yenmiş gibi görünen dünya çapında eski bir atlet, sadece 50 yaşındaydı ve geçen yıl yaşadığı ciddi bir aksilikten sonra öldü.

Tim Lobinger öldü: hayranlar ve meslektaşları çok dokunaklı bir şekilde veda ediyor (Kaynak: Glomex)

Lobinger, Ekim 2022’deki son röportajlarından birinde “Bild” gazetesine şunları söyledi: “Artık benim için iyileşme olmayacak. Kanserim çok agresif.” 3 Eylül’de 50. yaş gününü kutlayacağı muhtemelen öngörülememişti. Lobinger, “Şubat ayında doktorlar ölümün yakın olduğunu söylediler. Cenazemle ilgili düzenlemeler yapmalı ve sevdiklerimle vedalaşmalıyım. Çocuklarımla konuşmak zordu. İşlerin benim için ne kadar kötü olduğunu biliyorlar” dedi. .

“Gerçek hayat değil. Yaşamaya değer hayat dışarıda gerçekleşir.” Çoklu olimpiyat katılımcısının kendi ifadelerine göre sadece 66 kilo ağırlığında ve 1.90 m boyunda olduğu ortaya çıktı. 2022’de 150 günden fazla hastanede yattı. Yine de vazgeçmeyi hiç düşünmedi: “Ailemle yaşayabileceğim ve geçirebileceğim her gün için savaşmaya değer.”

Birçok başarı, ardından şok

1990’ların sonlarına doğru Lobinger, ülkenin en iyi sırıkla atlamacılarından biri haline geldi. Altı metreyi açık havada atlayan ilk Alman’dı. En büyük başarısını salonda elde etti: 1998’de Valencia’da Avrupa Şampiyonu oldu ve 2003’te Birmingham’da Dünya Şampiyonu oldu. Avrupa Şampiyonasında açık havada iki kez podyuma çıktı: 2002’de Lobinger Münih’te bronz madalya kazandı ve 2006’da Göteborg’da gümüş madalya kazandı.

Sonra 2017’de şok geldi: Bana lösemi (kan kanseri) teşhisi kondu. Çeşitli kemoterapi tedavileri ve kök hücre nakli ile hastalıkla savaştı. Bu arada, onu yenmiş gibi görünüyordu. Ancak 2020’de tekrar terapi görmek zorunda kaldı. Acı yıllar içinde daha da kötüleşti – şimdi uzun bir mücadeleden sonra hiç şansı yoktu.