Pelé’nin kızı dokunaklı son fotoğrafını paylaşıyor

semaver

New member

Pelé, 82 yaşında sevdikleriyle birlikte öldü. Kızı, futbol efsanesinin son anlarından birini paylaşıyor.

Pelé’nin çocukları, São Paulo’daki Albert Einstein Hastanesi’nde başucunda uyanık kaldılar. Kızları Kely ve Flavia ile oğlu Edinho, hastane odasından dokunaklı fotoğraflar ve mesajlar yayınladı. Futbol efsanesi son günleri ve saatleri sevgi, şükran ve dayanışma dolu yaşadı. Kely Nascimento, babasının ölümünün öğrenilmesinden kısa bir süre sonra bu samimi anlardan birini Instagram’da paylaştı.

“Olduğumuz her şeyi sana borçluyuz”

Resimde on el birbirini ve Pelé’yi tutuyor. Kely, “Olduğumuz her şeyi size borçluyuz, sizi sonsuz seviyoruz, huzur içinde yatsın” diye yazıyor Kely. Erkek kardeşi Edinho, babasını bir futbol stadyumuna arkadan girerken gösteren siyah beyaz bir fotoğraf paylaştı. Diğer şeylerin yanı sıra siyah bir kalp emojisi ekleyerek “Tanrı ile git, babam” diye yazıyor.

Torunlar Pele’ye veda ediyor

Pelé’nin torunu Stephany Nascimento, birlikte anıların olduğu bir video paylaştı. “Dede, sen bu dünyadaki görevini yerine getirdin ve artık nur içindesin! Ailemizin sahip olduğu her şeyi sana borçluyuz. Senin torunun olmak ne büyük bir onur ve mutluluk ve seninle ve bizimkiyle harika anlar, aileyi deneyimlemiş olmak” klibe yorum yaptı.

Flavia’nın oğulları Octavio Felinto Neto ve Gabriel Arantes de dedeleriyle hastanede vedalaştı. Ölümünün ardından eski fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında “Nur içinde yat dede” yazarak paylaştılar.

Torunu Arthur Spies bir ortak gazeteye “Artık sadece güzel anları, Pele’nin Brezilya ve dünya için yaptıklarını, yardım ettiği insanları ve kariyerinde ve hayatında elde ettiği başarıları hatırlayabiliyoruz” diye yazıyor. fotoğrafını çeker ve Pelé’ye ekler: “Dico Dede, sen benim idolümsün ve hep öyle kalacaksın. […] Seni çok seviyorum, nerede olursan ol iyi günde kötü günde seni hep hayatıma alacağım çünkü burada olsaydın bana destek olurdun biliyorum.”

Pelé’ye Eylül 2021’de kolon kanseri teşhisi kondu. 29 Aralık 2022’deki ölümüne kadar yaklaşık dört haftadır hastanedeydi. Önceki hastalığına bağlı kolon kanseri.” Brezilyalı, yedi çocuğu ve üçüncü eşi Márcia Cibele Aoki’yi geride bıraktı.

Pelé’nin gerçek adı olan Edson Arantes do Nascimento, futbolu başka hiç kimsenin olmadığı kadar şekillendirdi. 1958’de 17 yaş 249 gün ile İsveç’te ev sahibine karşı iki gol atarak Dünya Kupası finallerinde gol atan en genç oyuncu olarak tarihe geçti. 21 yıllık kariyerinde çok sayıda şampiyonluk kazandı, bunların en başında Selecao ile 1958, 1962 ve 1970’teki üç Dünya Kupası zaferi geldi.