Prens Harry düşük hakkında açılıyor: ‘İkimiz de ağladık’

semaver

New member
2020’de Düşes Meghan bir çocuğunu kaybetti. Prens Harry o anı ve sonrasında yaptıklarını otobiyografisinde hatırlıyor.

Prens Harry, Almanca’da “Rezerv” ve İngilizce’de “Yedek” olarak adlandırılan anılarında, hayatında dört kez “tamamen çaresiz hissettiğini” bildiriyor. En son Temmuz 2020’de. O sırada eşi Düşes Meghan düşük yaptı.

41 yaşındaki, doğmamış çocuğunu kaybettiğinde, İngiliz magazin gazetelerine açtığı dava nedeniyle stresliydi. Çift, oğlu Archie ile Santa Barbara, California yakınlarına yeni taşınmıştı.

“Onay darbe gibiydi”

Harry, “Yeni evimizin ilk sabahı karın ağrısından ve kanamadan şikayet etti. Sonra yere yığıldı,” diye yazıyor Harry. Daha sonra hastanede doktorun söylediklerini duymadı. “Zaten biliyordum. İkimiz de biliyorduk. Çok fazla kan vardı. Yine de: Onay bir darbe oldu. Meg beni tuttu, ben onu tuttum, ikimiz de ağladık.”

Meghan duygusal: Harry'nin karısı kamera önünde ağlıyor.
Meghan duygusal: Harry'nin karısı kamera önünde ağlıyor.

Meghan duygusal: Harry’nin karısı kamera önünde ağlıyor. (Kaynak: Netflix)

Düşükten sonra Prens Harry ve Düşes Meghan vedalaştı. “Doğmayacak çocuğumuzla hastaneden çıktık. Küçücük bir paket. Belli bir yere, sadece bizim bildiğimiz gizli bir yere gittik.” Ve prens ölü bebeği gömdü: “Meg ağlarken, çıplak ellerimle geniş bir banyan ağacının altına bir çukur kazdım ve minik paketi dikkatlice yere gömdüm.”

“Tamamen Çaresiz”

Düşes Meghan’ın düşük yaptığı anda, Harry “tamamen çaresiz hissetti” diye yazıyor ve durumun böyle olduğunu üç kez daha listeliyor: bir zamanlar annesi ve erkek kardeşiyle birlikte paparazziler tarafından takip edildiğinde. Afganistan üzerinde Apaçi helikopterinde yaptığı askerlik hizmeti sırasında “görevimi yapmak için izin almak için boşuna beklediğinde”. Ve karısı 2019’da intihar etme fikriyle oynadığında.

Prens Harry ve Düşes Meghan, Mayıs 2019’da ilk çocukları oğulları Archie’yi kucaklarına aldılar. Düşükten birkaç ay sonra eski aktris tekrar hamile kaldı. Kızı Lilibet Haziran 2021’de doğdu.