Prens Harry, kardeşi William tarafından fiziksel saldırıya uğradığını bildirdi

semaver

New member
Prens Harry’nin otobiyografisi önümüzdeki hafta çıkacak. Giderek daha fazla ayrıntı sızıyor. Prens William 2019’da küçük kardeşine saldırdı mı?

Almanya’da “Rezerv” başlığıyla çıkacak olan ve merakla beklenen otobiyografisi “Yedek”te, görünüşe göre çok fazla patlayıcı madde var. Buna göre Prens Harry, kitapta kardeşi Prens William tarafından fiziksel saldırıya uğradığını iddia ediyor. 10 Ocak’ta dünya çapında basılacak olan kitap hakkında İngiliz gazetesi “The Guardian”ın önceden haber verdiği şey bu.

Olay 2019 yılında yaşandı. O sırada kardeşler arasında tartışma çıktığı söyleniyor. Tartışmanın tetikleyicisi görünüşe göre Harry’nin karısı Düşes Meghan’dı. Son rapora göre Harry, Londra’daki evinde meydana geldiği söylenen çatışma hakkında şunları yazıyor: William, Meghan’ı “zor”, “kaba” ve “kaba” olarak nitelendirdi. Harry, ağabeyinin karısı hakkında “basında çıkan hikayeleri” papağan gibi tekrarladığını söyledi.

“Bir an sersemlemiş halde yattım”

Tartışma, William “yakamı tutup kolyemi yırtıp beni yere fırlatana” kadar tırmandı. Harry’ye göre bu, sırtında gözle görülür yaralanmalara yol açmalıydı, diye yazıyor “The Guardian”.

2019'da Londra'da birlikte: Harry ve William, papa Charles ve film yapımcısı David Attenborough ile birlikte resmi bir görünümde
2019'da Londra'da birlikte: Harry ve William, papa Charles ve film yapımcısı David Attenborough ile birlikte resmi bir görünümde

2019’da Londra’da birlikte: Harry ve William, baba Charles ve film yapımcısı David Attenborough ile birlikte resmi bir görünümde (Kaynak: İmago)

Kardeşi onu yere attığında, kırılan köpek kasesinin üzerine indi ve kırıklarla kendini kesti. “Bir an sersemlemiş halde orada yattım, sonra kalkıp ona gitmesini söyledim.” William gitti, Harry “The Guardian”a göre yazıyor, sonra geri geldi ve özür diledi.

Harry terapistiyle temasa geçti.

Ağabeyi de ondan Meghan’a olayla ilgili hiçbir şey söylememesini istedi. Bunun yerine, Prens Harry görünüşe göre terapistini aradı. Karısı daha sonra sırtında “çizikler ve morluklar” fark etti, bu yüzden ona tartışmayı anlattı. Çok şaşırmış ya da kızmamıştı. “Çok üzgündü,” dedi Harry.

Prens Harry ve Düşes Meghan, 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındılar. İki çocukları Archie ve Lilibet ile Kaliforniya’da yaşıyorlar. Sussex Dükü ve Düşesi, üç yıl önce kıdemli kraliyet üyelerinden ayrıldıklarından beri, kraliyet ailesi ve İngiliz gazeteleri aleyhinde defalarca ciddi iddialarda bulundular. Diğer şeylerin yanı sıra, Oprah Winfrey ile Mart 2021’de ve son olarak Aralık 2022’de Netflix belgeseli “Harry & Meghan” da bir TV röportajında.

Prens Harry, kitabının yayınlanmasından önce iki röportajda da yer alacak. 8 Ocak TV yayın tarihleri belli oldu. Bir kez İngiliz yayıncı ITV’de, bir kez de Amerikan kanalı CBS’de.