Rize’de, kablolarını çalanı ihbar edene 20 bin lira ödül vadetti

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Rize’de, kablolarını çalanı ihbar edene 20 bin lira ödül vadetti
Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Kirazlık Mahallesi’nde Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Neşet Çakır’a ilişkin inşaattaki iç tesisat kabloları gece çabucak hemen kimliği belirlenemeyen hırsız yahut hırsızlar tarafınca sökülerek çalındı.

İhbar üzerine hırsız yahut hırsızların yakalanması için çalışmalar başlatıldı.

“Bu hırsızların yakalanmasını istiyoruz”

İHA’nın haberine göre; inşaattan çalınan kabloların 100 bin lira pahasında olduğunu söyleyen Neşet Çakır, hırsızların başına 20 bin lira para mükafatı koyduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Çalışanların haber vermesi daha sonrası inşaata gittiğimizde kabloların kesildiğini bir kısmının da çalındığını gördük. Bu hırsızların yakalanmasını istiyoruz. Hırsızı bulana, nazaranne, ihbar edene 20 bin lira para mükafatı vereceğim. Daha evvel Arhavi’de bu hırsızlık olayı yaşanmış ve 10 bin TL ödül verileceğinin açıklanmasından daha sonra hassas vatandaşların ihbarı kararı hırsızlar Ardeşen’de yakalanmıştı. Ben de 20 bin TL ödül koyuyorum.”

“Verilen ziyan hırsızlıktan da öte”

Pazar TSO Lideri Neşet Çakır, gereksinimi olan birisinin bunu yapmasının mümkün olmadığını ve organize bir hırsızlık ile karşı karşıya olduklarını da kaydederek, “İhtiyaç sahibi biri gelip istese biz elbette yardımcı oluruz. Oluyoruz da. Lakin bu verilen ziyan hırsızlıktan da öte. Kablolar harap edilmiş. Sökülüp bir daha takılacak. Vatandaşlarımızdan hassaslık bekliyorum. Bize ya da emniyet güçlerine bilgi versinler.” diye konuştu.