Royal halkın gözüne geri dönüyor

semaver

New member

Mart ayında Prenses Kate kansere yakalandığını duyurdu. Ondan sonra emekli oldu. Şimdi 42 yaşındaki oyuncu ilk kez bu hafta sonu yeniden sahneye çıkacak.

Prenses Kate, kanser olduğunu duyurduktan yaklaşık iki buçuk ay sonra yeniden halka açık etkinliklere katılmak istiyor. İngiliz tahtının varisi Prens William'ın eşi Prens William, Cuma günü yaptığı açıklamada bunu duyurdu. “Bu hafta sonu ailemle birlikte Kral'ın doğum günü geçit törenine katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum ve yaz aylarında bazı halka açık etkinliklere katılabilmeyi umuyorum” dedi.

Kate mesajında kişisel sözlerini de paylaştı. 42 yaşındaki yazar şunları yazdı: “Son birkaç ayda aldığım tüm güzel destek ve cesaret mesajlarından çok etkilendim. Bu mesajlar William ve benim için gerçekten büyük bir fark yarattılar ve bazı zor zamanlarda ikimize de yardımcı oldular.” .

Ayrıca mevcut durumu hakkında da bilgi veriyor. 42 yaşındaki oyuncu halka, “Tedavim henüz tamamlanmadı ve birkaç ay daha devam edecek” dedi. “İyi bir ilerleme kaydediyorum ama kemoterapi gören herkesin bildiği gibi iyi günler ve kötü günler vardır. Kötü günlerde kendinizi zayıf ve yorgun hissedersiniz ve vücudunuzun dinlenmesine izin vermeniz gerekir. Ama iyi günlerde, Kendinizi daha güçlü hissediyorsunuz, sağlığınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsunuz” diyor Kate.

Doğada bir ağaca yaslanmış ve düşünceli bir şekilde yukarı bakarken çekilmiş yeni bir fotoğrafını paylaştı.

Geleceğin kraliçesi en son Noel'de halkın önüne çıktı. O sırada Kate ve ailesi, İngiltere'nin doğusundaki Sandringham kraliyet malikanesinin yakınındaki bir kilise ayinine katıldılar. Kate'in hastalığının ayrıntıları bilinmiyor. 42 yaşındaki oyuncu Ocak ayında karın ameliyatı geçirdi. Kate, Mart ayı sonunda hastalığını kamuoyuna duyurduğu bir videoda, ameliyat sonrası yapılan testlerin kanser olduğunu gösterdiğini söyledi. Sağlık ekibinin tavsiyesi üzerine tedbir amaçlı kemoterapi alıyor.

Kate'in kayınpederi Kral III. Charles da kanser hastası ve tedavi görüyor. Britanya devlet başkanı, Nisan ayının sonundan bu yana yeniden düzenli randevulara katılıyor ve en son, sözde D Günü'nün 80. yıldönümü için Fransa'ya gitti. Kralın aksine Kate, kraliyet görevinden tamamen çekilmişti. Kocası Prens William da karısına ve üç çocuğuna bakmak için baharda birkaç haftalığına geri çekildi.

Son zamanlarda Kate, Kral'ın geleneksel doğum günü geçit töreninin provasını kaçırdığı için kraliyet alayı olan İrlandalı Muhafızlara yazdığı bir mektupta özür diledi. Kate, “İrlanda Muhafızlarının Albayı” fahri unvanına sahip ve bu nedenle geçen Cumartesi kostümlü provaya katılması gerekiyordu. Mektupta, “Hepinizi yakında tekrar temsil edebilmeyi umuyorum” dedi. Bu, Prenses'in yakında tekrar halkın arasında görülebileceği yönündeki spekülasyonları alevlendirdi.