Samsun’da 227 aydır şehitleri anıyorlar

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Samsun’da 227 aydır şehitleri anıyorlar
Samsun’da, Emniyet Teşkilatı Görev Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Bölge Başkanlığı tarafınca klâsik olarak her ayın son haftası şehitler için okutulan mevlidin bu ay 227’ncisi yapıldı.

İlkadım ilçesindeki vakıf binasında düzenlenen mevlitte din bakılırsavlileri tarafınca okunan Kur’an-ı Kerim, 11. ay şehitleri Salim Şahin, Ahmet Özdemir, Halim Çalkan, Celal Kuyu, Recep Çakmak, Rıfat Sezgin, Yusuf Ceylan ile tüm şehitler, ebediyete intikal eden gazi ve yakınlarının ruhuna ikram edildi.

“Aziz şehitlerimizi 227. kere anma programı gerçekleştirdik”

Anma programında konuşan EMSAV Karadeniz Bölge Lideri Bilal Erim, “Aziz şehitlerimizi 227. kere anma programı EMŞAV hizmet binamızda gerçekleştirdik. Mevlitte okunan Kur’an-ı Kerim’i şehitlerimizin ruhuna armağan ettik. Anma programımıza katkı veren tüm davetlilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Programa ağır katılım

Programa ayrıyeten İlkadım Belediye Lideri Necattin Demirtaş, Vilayet Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Türkiye Muharip Gaziler Dernek Lideri Ahmet Diril, Polis Emeklileri Dernek Lideri Mustafa Yaşar Koç, Türkiye Harp Malulü Şehit ve Gazileri Derneği Lideri Necati Yılmaz, Samsun Muhtarlar Derneği Lideri Mustafa Öztürk, EMŞAV Vilayet Lideri Kenan Kaptan, şehit yakınları, gaziler, özel harekat polisleri ve öbür şubelerde misyonlu polis memurları iştirak sağladı.

Edilen duaların sonunda davetlilere İlkadım Belediyesi tarafınca kıymalı pide, tatlı ve ayran ikram edildi.