Sanayi Bakanı Mustafa Varank’tan Nevşin Mengü’nün argümanına cevap

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Sanayi Bakanı Mustafa Varank’tan Nevşin Mengü’nün argümanına cevap
Gazeteci Nevşin Mengü, YouTube kanalında gerçekleştirdiği yayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilgili bir savda bulundu.

Varank’ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu söz eden Mengü, ODTÜ hazırlık sınıfında İngilizce eğitim verildiğini söylemiş oldu ve soruların çalındığı periyoda dair mesnetsiz bir sav ortaya attı.

Mengü, “Varank’ın hazırlık okuması gerekirdi, hazırlığı atladı mı artık ne yaptı? Tahminen de ODTÜ’ye nasıl girdiyse hazırlığı da o denli atlamıştır. O devirler sorular… Hatırlayın o denli devirler oldu.” dedi.

“Kendi faşist zihniyetleri karşılarına çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor”

Mengü’nün görüntüsünü alıntılayan Mustafa Varank, Mengü’ye sert bir yanıt verdi.

Indiana’da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştığını belirten Bakan Varank, Mengü’nün tezine, “Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor! Ben Indiana’da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, birlikte makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi. Ona da yaz istersen, tahminen soruları dağıtmıştır?” yanıtını verdi.

“Yanıt vermeyeceğim”

Bunun üzerine Varank’ın paylaşımını alıntılayan Mengü, “Hapse girmek istemiyorum o niçinle karşılık vermeyeceğim.” dedi.