Serenay Sarıkaya Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti: ‘KADES’i kesinlikle indirin

Beykozlu

New member
Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, arabasıyla Etiler’deki meskenine gerçek giderken teze nazaran aracı kimliği bilinmeyen kişi tarafınca tekmelendi.

TAKINTILI HAYRANIYLA BAŞI SIKINTIDA

Sarıkaya’nın sürücüsü durmak yerine direkt siteye giriş yaptı. Ünlü oyuncu, olayın akabinde Etiler Karakolu’na gidip şikayette bulundu. Hücumda bulunan kişinin Serenay Sarıkaya’ya takıntılı olduğu ve daima adım adım takip edip, taciz ettiği öne sürüldü.

‘KADES’ VURGUSU YAPTI

Serenay Sarıkaya, yaşanan üzücü olayın akabinde harekete geçti. Sarıkaya, toplumsal medya hesabından, kendisine yardımcı olan komiserlere teşekkür ederek, her bayanın KADES uygulamasını kullanımı gerektiğini belirtti.

Sarıkaya paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Herkese merhaba, son günlerde basına da yansıyan ve geçtiğimiz birkaç aylık mühlet boyunca bana, iş arkadaşlarıma, yakın etrafıma ziyan verme eğiliminde olan, kaygı dolu anlar yaşatan, tehdit eden ve ruhsal baskı yaratan şahısla ilgili emniyet teşkilatımızın olaya müdahale etmesi ve mevzuyu isimli ünitelere taşıması kararı mahkeme tarafınca bir karara varıldı. Bu mühlet zarfında kendimi ne kadar çaresiz hissettiğimi, etrafımdaki sevdiğim insanları koruyamadığım duygusu ile ne kadar kahrolduğumu sizlere tanım etmem mümkün değil. Çok fakat fazlaca üzgünüm… Bu ve gibisi birçok kıssaları her gün bir sürü hanımın yaşadığını bilmenin verdiği sorumluluk ile bu iletisi paylaşmak istedim. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Aile İçi ve Bayana Şiddet Uğraş Ünitelerinden Komiser Nurdan Hanım, Komiser Betül Hanım, Komiser Züleyha Hanım ve gruplarına bu süreci dayanılmaz bir hassasiyetle yürütüp ben ve benim üzere bayanların yalnız olmadıklarını hatırlattıkları için teşekkür ederim. Onlar üzere kuvvetli polis bayanların varlığını bilmek açıkçası içimi bir nebze daha rahatlattı. Nurdan Hanım bir de ‘KADES’ uygulamasından bahsetti. Tüm bayanların telefonunda KESİNLİKLE olması gereken bu uygulama; direkt yakınınızda olan ilgili üniteleri haberdar ediyor ve daha süratli müdahaleyi mümkün kılıyor. Lütfen yükleyin… Dilerim yazdıklarım faydalı olabilir. Sevgiyle kalın…”

Gözden Kaçmasın

#SERENAY SARIKAYA#OYUNCU

Serenay Sarıkaya aracına saldıran bireyden şikayetçi oldu
Hürriyet.com.tr

KADES NEDİR?

KADES, bayanların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz üzere berbat aksiyonları birazda olsun engellemek ismine kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafınca hazırlanmış ve acil durumlarda birinci aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son senelerda giderek artan bayana şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve bayanlara yardım edebilmek maksadıyla geliştirilmiş. Eşinden yahut bir diğerinden şiddet goren ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan bayanlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda süratli bir biçimde bu iş için kurulan Bayan Acil Takviye İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.