Siyasilerden 23 Nisan bildirileri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Siyasilerden 23 Nisan bildirileri
Türkiye Büyük Millet Meclisi 102 yıl evvel bugün açıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronoavirüs kısıtlamalarının da gevşetilmesiyle sokaklarda ve okullarda da coşkuyla kutlanmaya başladı.

Caddelerde bayram havası varken, siyasilerden de kutlama bildirileri arka arda geldi.

Kutlamalar kapsamında, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 vilayetten çocukları temsilen bir kız ve bir erkek öğrenciler bir ortaya geldi.

Bakan Özer’den 23 mesajı

Çocuklarla Anıtkabir’i ziyaret gerçekleştiren Bakan Özer, çocukların bayramını şu sözler ile kutladı:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Milletimizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği pahanın en hoş tezahürlerinden birisidir. En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımız, sevginin, barışın ve kardeşliğin temsilcileri olarak bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın teminatıdır. Bizler de çocuklarımıza daha müreffeh, daha adil ve daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak için tüm uğraşımızla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu hislerle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin birinci Lideri, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum.”

‘Egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da toplumsal medya hesabı üzerinden 23 Nisan’ı kutladı.

Mesajında Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir’ lafına vurgu yapan Bakan Bozdağ, bildirisinde şu tabirleri kullandı:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ile Gazi Meclisimizin açılışının 102’inci yılı kutlu olsun. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir unsuruna ecdadı üzere sahip çıkacak, ülkemiz onlarla daha da güçlenecektir.”

“Tarihe geçmiş bir milletiz”

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Vedat Alım ise, ulusal uğraş ve ulusal hakimiyete vurgu yaptığı bildirisinde şu kelamları kaydetti:

“Biz Türkler, ulusal çabasını Meclis öncülüğünde yani ulusal hâkimiyet anlayışıyla yürüterek tarihe geçmiş bir milletiz. 102 yıldır demokrasimizin muhafızı olan Gazi Meclisimizin yıl dönümünü kutluyor; Mustafa Kemal Atatürk ve ulusal çaba kahramanlarını rahmetle anıyorum.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise toplumsal medyadan paylaştığı iletisinde, “Bağımsızlığımızın simgesi Gazi Meclisi’mizin açılışının 102. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucu ruhu ile filizlenen bu manalı günü tüm çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve minnetle anıyor, 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.” tabirlerini kullandı.